09.05.2015. 18:00
Latvijas hokeja izlase sestdien Čehijā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas sestās kārtas ietvaros aizvada ļoti svarīgu maču pret Austrijas valstsvienību. Abas komandas šobrīd grupā ieņem divas pēdējās vietas.

Dueli no O2 arēnas Prāgā tiešraidē pārraida kanāli TV3, TV5, Viasat Sport Baltic (VSB) un virszemes bezmaksas kanāls OTV.

Spēles 2.trešdaļā rezultāts ir 1:0 Austrijas labā. Vārtus guvis Braiens Leblers.

Mača ievadā Aleksandram Jerofejevam 2+10 soda minūtes pēc spēka paņēmiena pret Austrijas līderi Mihaelu Raflu. Jau pēc mazākuma beigām pēc austriešu aizsarga kļūdas pret vārtsargu izslidoja Indrašis, bet Štarkbaums šajā duelī izrādījās pārāks. Turpmākajās minūtēs vēl vairāk aktivizējās austrieši, regulāri sagādājot darbu Latvijas aizsargiem un Masaļskim. Perioda otrajā pusē pretinieku pārsvars uz ledus bija acīmredzams, tikmēr Latvija centās saasināt spēli pretuzbrukumos. Austriešu pārsvars laukumā materializējās uz tablo perioda 17.minūtē, kad pēc uzvarēta iemetiena Masaļski cauršāva Braiens Leblers. Tādējādi Austrija pārtrauca divas spēles ilgušo sauso periodu. Snieguma ziņā sliktāko 1.trešdaļu šajā čempionātā Latvija noslēdz iedzinējos - 0:1.

Otrā perioda ievadā laba epizode mūsu ceturtajai maiņai, kad pēc Saulieša metiena glāba vien Štarkbaums. Beļavskis veicis izmaiņas sastāvā, cerot lauzt spēles gaitu. Pirmajās minūtēs tas nesa augļus, jo Latvijas aktivitāte pretinieku aizsardzības zonā bija jūtami pieaugusi. Tikmēr Austrija centās pretuzbrukumos un vienā no tiem Maksims Širokovs pārkāpa noteikumus - otrais mazākums Latvijai.

2015.gada 9.maijs. Pasaules čempionāts hokejā. Prāga, o2 arēna.

Austrija - Latvija 1:0 (1:0; 0:0; 0:0)

Vārti: 16:07 Leblers (M.Rafls) 1:0;

Vārtsargi: Bernhards Štarkbaums - Edgars Masaļskis

Metieni: 9-9

Soda minūtes: 0-14

Zembergs pirms spēles ar Austriju: Jāgatavojas presingam

Kā zināms, šī gada pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvija ar 1:6 piekāpās olimpiskajai čempionei Kanādai, bet pēc tam ar 2:4 atzina mājinieces Čehijas pārākumu. Savukārt pasaules čempionāta trešajā spēlē Latvija pirmdien ar 1:8 kapitulēja Zviedrijas priekšā, bet pēc divām dienām Latvijas valstsvienība izcīnīja pirmo uzvaru čempionātā, kad papildlaikā ar 2:1 pārspēja Šveici. Tikmēr piektdien Latvija cieta ļoti sāpīgu neveiksmi ar 1:2 pret Vāciju, kas lika tai zaudēt reālas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Savukārt Austrija šo pasaules čempionātu iesāka sekmīgi, kad ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā izdevās uzvarēt Šveici. Tiesa, pēc tam gan nācās piedzīvot četrus zaudējumus pēc kārtas - 1:6 pret Zviedriju, 0:2 pret Franciju un 0:4 pret mājinieci Čehiju. Līdz ar to austrieši šobrīd vairāk cīnās par vietas saglabāšanu elitē, lai gan saglabā cerības sasniegt arī ceturtdaļfinālu.

Lai saglabātu cerības uz ceturtdaļfinālu, Latvijai pamatlaikā jāuzvar Austrija un Francija, kā arī jācer, ka Šveice atlikušajās cīņās paliks bez punktiem un Vācija negūs vairāk par vienu. Pretējā gadījumā Latvija cīnīsies par vietas saglabāšanu pasaules elitē.

Citos A apakšgrupas mačos sestdien Francija tiekas ar Kanādu, bet Zviedrija spēkojas ar Šveici.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar piecās spēlēs maksimāli iekrātajiem 15 punktiem ir Kanāda, bet no tās par četriem punktiem atpaliek Zviedrija. Tikmēr desmit punkti tagad ir Čehijas rēķinā, bet par diviem mazāk - Šveices. Savukārt seši punkti ir Vācijai, kamēr Francija tikusi pie trim punktiem un ieņem sesto pozīciju, bet Austrija un Latvija iekrājušas pa diviem punktiem.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs pēc divu dienu pauzes, kad otrdien stāsies pretī Francijas valstsvienībai.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

Austrijas valstsvienībai pērn izdevās atgūt vietu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā, kas tika zaudēta 2013.gadā, bet šajā pasaules čempionātā komandas sastāvu lielākoties veidot vietējā čempionāta pārstāvji.

Tomēr šajā turnīrā Austrijai ir arī viens Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārstāvis - 26 gadus vecais Filadelfijas Flyers uzbrucējs Mihaels Rafls. Šī bija viņa otrā sezona pasaules spēcīgākajā hokeja līgā, kas viņam bija gana sekmīga, jo 67 spēlēs austrietim izdevās gūt 21 vārtus un veikt septiņas rezultatīvas piespēles.

Tiesa, pēdējo reizi Austrijai noturēt vietu starp pasaules spēcīgākajām izlasēm izdevās salīdzinoši tālajā 2004.gadā.

Latvijas izlase pasaules čempionātos ar Austriju tikusies sešas reizes, četros gadījumos izcīnot uzvaru. Abu komandu pēdējā tikšanās reize šī turnīra ietvaros notika 2013.gadā, kad Latvija cieta neveiksmi ar 3:6, taču sacensību turpinājumā Austrija pamanījās zaudēt vietu augstākajā divīzijā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009