14.05.2015. 18:29
ASV hokeja izlase ceturtdien kļuva par Čehijā notiekošā pasaules čempionāta pirmo pusfinālisti. Aizvadītajā ceturtdaļfināla spēlē amerikāņi Ostravā ar 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) pārspēja Šveici, trešo reizi pēdējo septiņu gadu laikā sasniedzot labāko četrinieku.

Mača 1.trešdaļā šveiciešiem bija neliels pārsvars, kas uz tablo materializējās 14.minūtē aizsarga Romāna Josi gūto vārtu izskatā. Tikmēr otrās trešdaļas vidū notika izšķirošais lūzums spēlē, nepilnas minūtes laikā Benam Smitam un Čārlijam Koilam vadībā jau izvirzot ASV. Mača 51.minūtē Džeiks Gardiners ar tālu metienu lika trešo reizi kapitulēt Šveices vārtsargam Reto Berram un uzvarētājs praktiski bija izšķirts. Lai gan pēdējās 165 sekundes Šveice spēlēja bez vārtsarga, rezultāts vairs nemainījās. Konors Helebuiks ASV vārtos atvairīja 21 šveiciešu metienu. Šveice bija vienīgā komanda starp ceturtdaļfinālistēm, kura šajā turnīra stadijā nespēlēja arī pērn Minskā.

ASV pusfinālā tiksies ar Zviedrijas un Krievijas mača labāko. Šī spēle Ostravā sāksies plkst. 20.15.

Citos ceturtdaļfinālos šobrīd Prāgā tiekas Kanādas un Baltkrievijas izlases, bet plkst. 21.15 turpat Prāgas o2 arēnā mājinieki čehi eksaminēs spēcīgo Somiju.

Pusfinālu izspēle norisināsies sestdien, bet pasaules čempionāts noslēgsies svētdien, kad izlases sadalīs medaļas.

Pērn par pasaules čempioniem ceturto reizi pēdējo septiņu gadu laikā kļuva Krievija, finālā ar 5:2 apspēlējot Somiju, bet cīņā par bronzu zviedri ar 3:0 pārspēja čehus.