03.12.2016. 13:21
Pasaules čempionāts florbolā, kas pirmo reizi norisinās Latvijā, sestdien sākās ar Šveices izlases drošu uzvaru pār Igauniju. «Arēnā Rīga» notikušajā A apakšgrupas cīņā Šveice svinēja panākumu ar 8:4 (2:2, 5:1, 1:1).

Igaunija pirmajā periodā izrādīja sīvu pretestību, divas minūtes pirms pirmās atpūtas izvirzoties vadībā ar 2:1. Tomēr šveicieši desmit sekundes pirms pārtraukuma panāca izlīdzinājumu, bet otrajā trešdaļā iemeta piecus vārtus un panāca jau 7:3 savā labā, pēc tam droši nosargājot pārsvaru.

Uzvarētājiem ar diviem precīziem metieniem izcēlās Kristofs Meiers.

Šveices izlase ir viena no favorītēm, jo deviņas reizes pasaules čempionātis ir spēlējuši pusfinālā, tiekot pie viena sudraba un piecām bronzām. Pirms diviem gadiem šveicieši palika ceturtie. Tikmēr igauņi pēdējos četros čempionātos trīs reizes iekļuvuši labāko astotniekā.

Vēl vienā šīs grupas spēlē sestdien spēkiem mērosies Vācija un Somija.

LETA jau ziņoja, ka čempionāta oficiālā atklāšanas spēle būs plkst.19.30, kad mājiniece Latvijas izlase mērosies spēkiem ar pasaules čempioni Zviedriju.

Jau gandrīz nedēļu pirms turnīra bija zināms, ka atklāšanas mačā tiks pārspēts Latvijas florbola apmeklētības rekords, ko aprīlī sasniedza Latvijas čempionāta finālspēlē (4088), bet organizatori joprojām cer, ka izdosies pārspēt pasaules čempionātu atklāšanas spēļu apmeklētības rekordu, kas ir 7529.

Pēc tam svētdien Latvijai būs duelis ar Čehiju, bet otrdien - ar Norvēģiju.

Zviedrijas izlase ir astoņkārtēja pasaules čempione. Tikai divās no desmit meistarsacīkstēm, 2008. un 2010.gadā, tā samierinājusies ar sudrabu, šajos abos finālos zaudējot Somijai.

Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem «Arēnā Rīga» un «Elektrum» Olimpiskajā centrā notiks līdz 11.decembrim.

Čempionātā kopumā startē 16 komandas. A un B grupās spēkojas pēc ranga astoņas spēcīgākās izlases, bet C un D grupās ir pārējās astoņas valstsvienības.

Latvijai, ieņemot pirmo vai otro vietu apakšgrupā, nākamais mačs būs ceturtdaļfināls 8.decembrī. Savukārt, grupā ierindojoties trešajā vai ceturtajā pozīcijā, 7.decembrī būs jāaizvada astotdaļfināla cīņa pret kādu no C apakšgrupas izlasēm - Poliju, Austrāliju, Slovākiju vai Dāniju. Zīmīgi, ka arī potenciālā astotdaļfināla pretiniece Latvijai uz papīra būs daudz spēcīgāka nekā, ja tā nāktu no D grupas, kurā spēlēs ASV, Kanāda, Taizeme un Singapūra.