07.12.2016. 20:05
Latvijas vīriešu florbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta astotdaļfinālā pēc otrā perioda ar 5:2 uzvar Dāniju. Latvijas komandas labā vārtus guva dvīņubrāļi Jānis un Andris Rajecki, Artis Raitums, Pēteris Trekše un Toms Akmeņlauks.

Latvijas florbolisti jau 22.sekundē nonāca iedzinējos. Laukuma vidusdaļā latvieši zaudēja bumbiņu, kas dāņiem ļāva izskriet pretuzbrukumā divatā pret vienu aizsargu. Dāņu pirmo metienu Andis Blinds atvairīja, bet Andreass Glads Pēdersens atkārtoti uzmeta pa vārtsarga muguru, bumbiņai ielidojot vārtos. Turpinājumā laukuma saimnieki centās atspēlēties, pirmā perioda vidū nopelnot vairākumu.

Tiesa, to realizēt neizdevās, turklāt četras minūtes pirms trešdaļas beigām dāņi panāca 2:0. Savā aizsardzības zonā laukuma stūrī nesapratās divi Latvijas florbolisti, bumbiņu iegūstot pretiniekiem un nogādājot to uz vārtu priekšu. Kenets Danielsens izmantoja Latvijas izlases apjukumu, no vārtu priekšas raidot bumbiņu vārtos.

Divarpus minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām latvieši tika pie otrā vairākuma, ko šoreiz realizēja. Nepilnu pusminūti pirms perioda beigām J.Rajeckis izmantoja situāciju, kad pretinieku vārtsarga skatu aizsedza vairāki spēlētāji, un raidīja bumbiņu vārtos. Pēc pirmās trešdaļas rezultāta tablo vēstīja 2:1 dāņu labā, bet otro periodu mājinieki sāka ar aktīviem uzbrukumiem. Vienā no epizodēm Gints Klēģers nedaudz pārcentās, atstājot Latviju mazākumā.

Mazākumā Andis Blinds atvairīja bīstamu metienu, bet dāņi savu vairākumu nespēja realizēt, turklāt perioda sestajā minūtē mājinieki 19 sekunžu laikā pārņēma vadību. Vispirms latvieši pēc ilgām pūlēm panāca neizšķirtu, pēc piespēles zibenīgi metot Andrim Rajeckim, bet mirkli vēlāk Artis Raitums pēc ātra pretuzbrukuma izvirzīja vadībā jau mājiniekus. Tāpat perioda vidū savus pirmos vārtus pasaules čempionātā guva Latvijas izlases jaunākais spēlētājs, 17 gadus vecais Trekše, kurš pretinieku vārtu priekšā veiksmīgi nospēlēja pret diviem dāņiem un panāca 4:2.

Turpinājumā pagāja vien 40 sekundes, kad mājinieki guva arī piektos vārtus, precīzi metot Latvijas čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam Akmeņlaukam. Sarūpējuši pretiniekiem aukstu dušu, latvieši turpināja aktīvi uzbrukt, taču arī pretinieki atbildēja ar bīstamām situācijām, bet uzdevumu augstumos bija vārtsargs Blinds. Trīs minūtes pirms perioda beigām Jānis Rajeckis laukuma saimniekiem nopelnīja vairākumu. Pēc vairākumā nospēlētām 45 sekundēm Artūrs Jurševskis meta garām tukšiem vārtiem, bet turpinājumā viena vīra pārsvaru mājinieki neizmantoja. Perioda pēdējā minūtē Ingus Laiviņš divreiz bīstami meta pa pretinieku vārtiem, taču panākt vēl lielāku pārsvaru neizdevās.

Maču no «Arēnas Rīga» tiešraidē var vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Latvijas izlases sastāvs spēlē pret Dānijas valstsvienību

1.maiņa: Pēteris Trekše (U) - Artis Raitums (U) - Rolands Kovaļevskis (U); Ingus Laiviņš (A) - Jānis Rajeckis (A).

2.maiņa: Kārlis Bulāns (U) - Atis Blinds (U) - Toms Akmeņlauks (U); Andris Malkavs (A) - Mārtiņš Rajeckis (A).

3.maiņa: Aleksandrs Abramovs (U) - Andris Rajeckis (U) - Toms Bitmanis (U); Artūrs Jurševskis (A) - Morics Krūmiņš (A).

Vārtos: Andis Blinds.

Rezervē: Gints Klēģers, Mikus Vapēters, Jānis Salcevičs (Aivis Kusiņš - slims).

Pasaules čempionāts sākās sestdien, kad Latvijas izlase vairāk nekā 8000 skatītāju klātbūtnē ar 2:7 zaudēja astoņkārtējai čempionei Zviedrijai, bet nākamajā mačā pēc neveiksmīgā sākuma ar 3:9 kapitulēja Čehijai. Savukārt B apakšgrupas noslēdzošajā mačā Latvija otrdien nospēlēja 5:5 ar Norvēģiju un palika pēdējā grupā.

Tas nozīmēja, ka Latvijai pasaules čempionāta astotdaļfinālā jāspēkojas ar C apakšgrupas labāko vienību Dāniju.

Dānija pēc ranga vājākā C apakšgrupā izcīnīja uzvaras visās trijās spēlēs. Vispirms ar 8:1 tika sagrauta Austrālija, bet turpinājumā ar 4:2 pieveikta Polija un ar 5:2 pārspēta Slovākija.

Pasaules čempionāta saimniece ar Dāniju savstarpēju maču aizvadīja jau pirms mēneša pārbaudes turnīrā Vācijā, kad panākumu ar 4:1 izcīnīja Latvija.

Ja Latvija otrdien būtu pieveikusi Norvēģiju, tai astotdaļfinālā būtu jātiekas ar parocīgāko Slovākiju, kamēr Dānija ir gana meistarīga komanda, kas divreiz spējusi sasniegt pasaules čempionāta pusfinālu. Tiesa, tas notika salīdzinoši tālajā 1998. un 2000.gadā, kad abos turnīros tika iegūta ceturtā vieta. Pirms diviem gadiem pasaules čempionātā Dānija ierindojās septītajā vietā.

Ja Latvijai izdosies pārvarēt astotdaļfinālu, tai ceturtdaļfinālā pretī stāsies spēcīgā Somija.

Norvēģijas florbola izlase astotdaļfināla spēlē trešdien sīvā cīņā ar 4:3 (1:1, 2:2, 1:0) uzvarēja Slovākiju, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, kur spēkosies ar Šveici.

Tikmēr Vācijas izlase pamatlaika pēdējā sekundē izrāva uzvaru 6:5 (2:1, 1:1, 3:3) pār ASV, nodrošinot ceturtdaļfinālu ar favorīti Zviedriju. Savukārt Igaunijas izlase ar rezultātu 16:4 (7:2, 3:0, 6:2) sagrāva Kanādu un ceturtdaļfinālā ceturtdien spēkosies ar Čehiju.

Čempionātā kopumā startē 16 komandas. A un B grupās spēkojās pēc ranga astoņas spēcīgākās izlases, bet C un D grupās bija pārējās astoņas valstsvienības. Divas A un B grupas labākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā, bet vājākās A un B grupas vienības ar C un D grupu spēcīgākajām komandām savā starpā spēkosies astotdaļfinālā.

Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem «Arēnā Rīga» un «Elektrum» Olimpiskajā centrā notiks līdz 11.decembrim.

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa