07.12.2016. 20:05
Latvijas vīriešu florbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta astotdaļfinālā pēc pamatlaika cīnās neizšķirti 5:5 ar Dāniju. Latvijas izlases labā vārtus guva dvīņubrāļi Jānis un Andris Rajecki, Artis Raitums, Pēteris Trekše un Toms Akmeņlauks.

Latvijas florbolisti jau 22.sekundē nonāca iedzinējos. Laukuma vidusdaļā latvieši zaudēja bumbiņu, kas dāņiem ļāva izskriet pretuzbrukumā divatā pret vienu aizsargu. Dāņu pirmo metienu Andis Blinds atvairīja, bet Andreass Glads Pēdersens atkārtoti uzmeta pa vārtsarga muguru, bumbiņai ielidojot vārtos. Turpinājumā laukuma saimnieki centās atspēlēties, pirmā perioda vidū nopelnot vairākumu.

Tiesa, to realizēt neizdevās, turklāt četras minūtes pirms trešdaļas beigām dāņi panāca 2:0. Savā aizsardzības zonā laukuma stūrī nesapratās divi Latvijas florbolisti, bumbiņu iegūstot pretiniekiem un nogādājot to uz vārtu priekšu. Kenets Danielsens izmantoja Latvijas izlases apjukumu, no vārtu priekšas raidot bumbiņu vārtos.

Saistītie raksti

Divarpus minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām latvieši tika pie otrā vairākuma, ko šoreiz realizēja. Nepilnu pusminūti pirms perioda beigām J.Rajeckis izmantoja situāciju, kad pretinieku vārtsarga skatu aizsedza vairāki spēlētāji, un raidīja bumbiņu vārtos. Pēc pirmās trešdaļas rezultāta tablo vēstīja 2:1 dāņu labā, bet otro periodu mājinieki sāka ar aktīviem uzbrukumiem. Vienā no epizodēm Gints Klēģers nedaudz pārcentās, atstājot Latviju mazākumā.

Mazākumā Andis Blinds atvairīja bīstamu metienu, bet dāņi savu vairākumu nespēja realizēt, turklāt perioda sestajā minūtē mājinieki 19 sekunžu laikā pārņēma vadību. Vispirms latvieši pēc ilgām pūlēm panāca neizšķirtu, pēc piespēles zibenīgi metot Andrim Rajeckim, bet mirkli vēlāk Artis Raitums pēc ātra pretuzbrukuma izvirzīja vadībā jau mājiniekus. Tāpat perioda vidū savus pirmos vārtus pasaules čempionātā guva Latvijas izlases jaunākais spēlētājs, 17 gadus vecais Trekše, kurš pretinieku vārtu priekšā veiksmīgi nospēlēja pret diviem dāņiem un panāca 4:2.

'); $('#gallery-branding-main-28069').after(''); }else{ $('#gallery-branding-main-28069').after(''); $('#gallery-branding-main-28069').after(''); } if(typeof show_inner !== 'undefined' && show_inner == true){ $('#branding_right_gallery').css('background-position-x','0%').css('background-position-y','0%'); $('#branding_left_gallery').css('background-position-x','100%').css('background-position-y','0%'); } }else{ setTimeout(show_background_gal_28069, 500); } return true; } function addAdImp_28069(slider){ return false; }