23.01.2014. 21:14
Ceturtdien, 23. janvārī, Nordea Basketbola līgā notika divas spēles turnīrā par 7.-13. vietu. "TTT juniores" izmantoja pārsvaru cīņā zem groziem un izbraukumā apspēlēja "Kolibri Pepsi/47. vidusskolas" basketbolistes. Latvijas Universitāte atspēlējās no mīnusiem, otro reizi sezonā uzvarot "Vega 1/Liepāja" komandu. Eva Pavlovska un Sabīne Niedola cīņu pabeidza ar "double-double".

Mājiniecēm otro spēli pēc kārtas pietrūka centra spēlētājas Paula Lūķe un Astra Kalniņa, tāpēc “TTT juniores” ar savu pārāko garo spēlētāju rotāciju izkaroja vadību soda laukumā. Vineta Bīriņa pirmajās minūtēs sameta desmit punktus, nodrošinot viešņu izrāvienu – 2:14. Turpinājumā lielāko postu “Kolibri” aizsardzībai nodarīja daudzpusīgā uzbrucēja Paula Strautmane, ar astoņiem punktiem, piecām bumbām un sešām piespēlēm puslaikā panākot plus trīspadsmit – 19:32.

Otrajā divdesmitminūtē Strautmane un Bīriņa turpināja apspēlēt mājinieču aizsardzību, divatā sametot tikai par trīs punktiem mazāk nekā “Kolibri” spēlētājas kopā. Uzbrucēja viena pati izdarīja deviņas rezultatīvas piespēlēs – tikpat kā pretinieces kopā. Pēdējās minūtēs Strautmane nebija laukumā, bet viņas rādītāji tuvojās “triple-double”, 14 punktiem pievienojot astoņas atlēkušās bumbas un deviņas piespēles. Bīriņas rēķinā 20 punkti un deviņas bumbas.

Kolibri Pepsi/47. vidusskola – TTT juniores 37:60 (7:24, 12:8, 11:12, 7:16)Kolibri Pepsi: Zaķe 9, Štolce 8 (5ab), Markāne 6, Ramata 4 (9ab), Vāvere 4, Buša 2 (5ab, 4ip, 3pb, 1bm), Reišule 2, Karstā 2 (4pb), Mežavilka, Segliņa.TTT juniores: Bīriņa 20 (2p 9/13, 1p 2/4; 9ab), Paula Strautmane 14 (2p 6/7, 3p 0/2, 1p 2/3; 8ab, 9rp, 5ip, 3pb, 1bm, koef. 30), Kalniņa 7, Vectirāne 6 (8ab), Kudule 3, Skrastiņa 3, Rikveile 3 (8ab), Bergmane 2, Dreimane 2 (6ab), Bērziņa, Pētersone, Freiberga.Metieni no spēles: 16/63 vs 25/612p: 12/41 vs 23/513p: 4/22 vs 2/101p: 1/6 vs 8/18AB: 37 (12/25) vs 50 (13/37)RP: 9 vs 18Kļ.: 20 vs 22PB: 11 vs 8

Treneriem ne īpaši patīk uzvaras ar graujošu starpību. Liepājas gadījumā trenera Armanda Misus vaigs bija norūpējies, jo pārliecinošais panākums pret vājāko Igaunijas komandu “AmEst Rapla” lika papildus noskaņot komandu atbildīgajai spēlei Rīgā. Daudzie savainojumi un izmaiņas sastāvā vēl neļāva rādīt optimālu spēli, taču cīņa izvērtās gana intriģējoša.

Liepājas kapteines Kristīnas Ciršas trīs iemestie tālmetieni un lielāka jauda groza apakšā – uzbrukumā Vēju pilsētas meitenes izcīnīja par 11 atlēkušajām bumbām vairāk nekā LU spēlētājas – ļāva pirmo puslaiku uzvarēt ar 28:31. Otrajā puslaikā Latvijas Universitāte sparīgāk gāja pēc bumbām aizsardzībā, bet pretinieču laukuma pusē atvērās Anete Vorma. Sākās izrāviens. Ceturtās ceturtdaļas sākumā pēc Lienes Stalidzānes tālmetiena LU ieguva deviņu punktu pārsvaru – 56:47.

Viešņām vairāk nekrita metieni no distances, tomēr izcīnītās bumbas uzbrukumā deva iespēju cīnīties līdz pēdējai minūtei. Kad Suknarovska izrāvienā atspēlēja bumbu brīvai Sabīnei Niedolai, viņas metiens no labās malas samazināja starpību līdz pieciem punktiem – 60:55. Lai gan palika divas minūtes laika, liepājnieces vairāk punktus no spēles neguva. Lāsmas Bērziņas garāmgājiens ar sodu un partneru brīvmetieni palielināja LU pārsvaru līdz astoņiem punktiem.

Eva Pavlovska spēli pabeidza ar paklupienu, atraktīvu lēkāšanu aizsardzībā un piekto “double-double” sezonā. Ventspilniece 18 punktiem pievienoja 13 atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un trīs pārķertas bumbas. Liepājas nometnē Sabīne Niedola atzīmējās ar otro “dubultu” pēc kārtas, gūstot 11 punktus un 11 atlēkušās bumbas, no tā 10+9 savācot otrajā puslaikā.

Latvijas Universitāte – Vega 1/Liepāja 65:57 (15:12, 13:19, 19:14, 18:12)Latvijas Universitāte: Pavlovska 18 (2p 6/12, 3p 0/1, 1p 6/9; 13ab, 6rp, 3pb), Vorma 10 (6ab), Stalidzāne 10, Bērziņa 8, Borodavko 7, Vīnakmene 6, Puļļa 4 (5pp), Zeļēņina 2, Draudiņa, Neilande; Jundase, Poda.Liepāja: Suknarowska 13 (5ab, 4rp, 9kļ., 4pb), Niedola 11 (2p 4/11, 1p 3/4; 11ab, 5rp, 3pb, 3bm), Cirša 11 (3p 3/8), Stelfox 8 (4ab), Kruga 5, Misus 5 (3rp), Pelše 4 (6ab), Šēna, Kazāka; Lībeka.Metieni no spēles: 23/52 vs 21/692p: 16/34 vs 17/513p: 7/18 vs 4/181p: 12/18 vs 11/18AB: 40 (7/33) vs 42 (18/24)RP: 13 vs 20Kļ.: 26 vs 21PB: 7 vs 10

Izmantotie resursi:Homepage