05.12.2015. 18:11
Trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kas izbraukumā ar 3:2 pārspēja divas reizes Gagarina kausā uzvarējušo Kazaņas "Ak Bars". Izšķirošos vārtus 54. minūtē guva Vitālijs Pavlovs, kurš no šaura leņķa realizēja vairākumu. Pirmajā trešdaļā izcēlās Tims Sestito, otrajā - Andris Džeriņš.

Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" pirmajās minūtēs izturēja laukuma saimnieku spiedienu un aizvadīja neizteiksmīgu skaitlisko vairākumu, taču 17. minūtē nonāca iedzinējos ar 0:1 - dārgi maksāja nevajadzīgs Tomāša Kundrāteka noraidījums uz zilās līnijas. Varens metiens no distances padevās Kazaņas "Ak Bars" aizsargam Nikolajam Belovam, kurš sāncenšu vārtsargu pārspēja pirmoreiz sezonā.

Taču 23 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām Rīgas "Dinamo" panāca izlīdzinājumu. Tims Sestito, kurš savainojuma dēļ izlaida iepriekšējo maču un vairākās epizodes nebaidījās uzņemties iniciatīvu, pretinieku vārtus apdraudot gan pats, gan nokārtojot momentus partneriem, bija pirmais pie atlēkušās ripas un no neērtā satvēriena sarūgtināja Kazaņas publiku. Amerikānis ar 12 precīzajiem metieniem atkal kļuva par komandas labāko snaiperi.

Otrajā trešdaļā rīdzinieki tikai aizsargājās un raidīja ripu pretinieku zonā, lai varētu doties uz nomaiņu, taču vārtu guvumam nepieciešams nieka viens nevainojams metiens. Lieliski to nodemonstrēja ceturtās maiņas centra uzbrucējs Andris Džeriņš, kurš mājinieku zonā ielauzās pa kreiso flangu un no apmales trāpīja tuvajā devītniekā, panākdams 2:1! Viņam tas bija pirmais trāpījums kopš 24. oktobra un piektais sezonā.

Tomēr arī Kazaņas "Ak Bars" izdevās gūt vārtus trešdaļas pēdējā minūtē. Rīgas "Dinamo" izturēja smagas divas minūtes mazākumā, kuru sagādāja Vitālijs Pavlovs, bet septiņas sekundes pēc tā noslēguma Guntis Galviņš ļāva netraucētu metienu no vārtu priekšas izdarīt Vladimiram Tkačovam, un ar savainojumu spēlējošais uzbrucējs nepievīla, gūstot desmitos vārtus sezonā un panākot izlīdzinājumu 2:2.

Laukuma saimnieku spiediens nerimās arī beidzamajā nogrieznī. Vispirms Ēriksonam uzbruka viņa tautieši Oskars Mellers un Matiass Šegrens, taču Rīgas "Dinamo" cietoksnis tika noturēts neieņemts. 51. minūtē pretuzbrukumā ripu vārtos raidīja Tkačovs, bet tas notika ar augstu paceltu nūju, tādēļ tiesneši neļāva Kazaņas "Ak Bars" izvirzīties vadībā.

Spēle ar augstu paceltu nūju mājiniekiem dārgi maksāja arī aizsardzībā. Šegrens aiz Rīgas "Dinamo" vārtiem trāpīja Mikam Indrašim pa seju, bet sekojošo vairākumu realizēja Vitālijs Pavlovs - 3:2! Viņa metiens no šaura leņķa izspraucās starp sāncenšu vārtsarga kājsargiem.

Pēdējā minūtē Rīgas "Dinamo" noturēja sešu pretinieku spiedienu un svinēja trešo panākumu pēc kārtas; tas izdevies trešo reizi sezonā. Nākamā spēle astotajā decembrī savā laukumā pret Čeļabinskas "Traktor".

Jūakims Ēriksons (Jakubs Sedlāčeks); Krišjānis Rēdlihs - Tomāšs Kundrāteks, Guntis Galviņš - Stīvens Saigo, Oskars Cibuļskis - Kristaps Sotnieks; Lauris Dārziņš - Vitālijs Pavlovs - Miķelis Rēdlihs, Gunārs Skvorcovs - Ville Leino - Miks Indrašis, Edgars Kulda - Tims Sestito - Gints Meija, Māris Jass - Andris Džeriņš - Māris Bičevskis, Frenks Razgals.

Vārti: 16:58 Belovs (Lukojanovs, Mellers, vair.) 1:0, 19:37 Sestito (Kulda) 1:1, 36:39 Džeriņš (Sotnieks, Cibuļskis) 1:2, 39:18 Tkačovs (Lukojanovs) 2:2, 53:54 Pavlovs (Dārziņš, vair.) 2:3Soda minūtes: 6:8Metieni: 29:15Vārtsargi: Emils Garipovs - Jūakims Ēriksons

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048