08.10.2016. 20:13

Dienas pirmajā spēlē tikās Vaiņode un MSĢ/LAT-98 komandas. Spēles sākums veiksmīgākas padevās vaiņodniekiem, bet turpinājumā vadību pārņēma MSĢ/LAT-98, kas sev par labu noslēdza arī pirmās 30 minūtes – 13:11.

Pēc pārtraukuma pakāpeniski iniciatīva pārgāja Vaiņodes komandas pusē, kas iekrāja 2-3 vārtu pārsvaru. Murjāņu handbolistiem izdevās vairākkārt pietuvoties līdz minimumam, tomēr galotnē izrādījās pārāki mājinieki, uzvarot ar 27:24. Ainārs Pāvils mājinieku uzvaru kaldināja ar desmit vārtiem, bet zaudētājiem pa pieciem guva Uvis Strazdiņš un Raivis Gorbunovs.

Spēles sākumā nedaudz negaidīti pārsvaru 3:0 ieguva ASK/LSPA, tomēr pakāpeniski "Latgols" atspēlējās un 14.minūtē pēc Edgara Rancāna metiena pirmoreiz izvirzījās arī vadībā – 6:5. Neskatoties uz to, ka vienubrīd ludzānieši savu pārsvaru palielināja līdz +3, nostiprināt to neizdevās un pārtraukumā "Latgols" devās tikai minimālā vadībā – 14:13.

Otrā puslaika ievadā laukuma saimniekiem izdevās atrauties un puslaika vidusdaļā Jānis Pavlovičs panāca jau +5, tomēr ASK/LSPA nepadevās un sešas minūtes pirms spēles beigām pēc Ērika Drobota metiena līdzsvaroja rezultātu – 27:27. Spēles pēdējās minūtes izvērtās ļoti saspringta un uzvarētājs tika noskaidrots pašā mača izskaņā. Par spēles varoni kļuva Latvijas izlases spēlētājs Jānis Pavlovičs, kurš pēdējās sekundēs guva vārtus, izraujot uzvaru "Latgolam" ar 31:30.

Visā spēlē Pavlovičs izcēlās ar 12 vārtiem, savukārt zaudētājiem desmit guva Ēriks Drobots, vienreiz būdams precīzs arī no septiņu metru soda līnijas.

Intriga izpalika Latvijas čempionu Dobeles "Tenax" un pērnās sezonas ceturtās spēcīgākās komandas "Jūrmalas Sports" duelī. Jūrmalnieki ieradās vien desmit spēlētāju sastāvā, turklāt bez sava pamatvārtsarga Viktors Turkupola, kamēr dobelniekiem ierindā bija visi šobrīd pieejamie spēlētāji. Jau spēles ievadā "Tenax" panāca 8:1, puslaiku noslēdza ar +10 (18:8), bet otrajā puslaikā turpināja dominēt, izcīnot graujošu uzvaru ar 35:14.

Oskars Arājs čempionu rindās izcēlās ar septiņiem vārtu guvumiem, bet Jūrmalas komandas sastāvā deviņus guva Rolands Ivanovs.

Vaiņode – MSĢ/LAT-98 27:24 (11:13)Vaiņode: A. Pāvils 10, Taujēns 6, O. Pāvils 4/1, Strēlis 4, Plūme 2, M. Mickus 1.MSĢ/LAT-98: Strazdiņš 5/3, Gorbunovs 5, Ignatjevs 4, Ozols 4, Pančenko 3, Kurzemnieks 3.

Latgols – ASK/LSPA 31:30 (14:13)Latgols: Pavlovičs 12, Tuminskis 6, Borisenko 6, Strazds 4, Borodkins 1, Seņkāns 1, Rancāns 1.ASK/LSPA: Drobots 10/1, Grēberis 9, Vilsons 4, Bunkus 3, Skopincevs 2, Liepiņš 2.

Tenax – Jūrmalas Sports 35:14 (18:8) Tenax: Arājs 7/4, Miķelsons 5, Hovratovičs 4, Ērmanis 4, Krivmanis 4, Lazda 3,Straume 3, Zvejnieks 2, Bilkštis 2, Politers 1.Jūrmalas Sports: Ivanovs 9/5, Kupčs 2, Černousovs 2, Adamaitis 1.