24.04.2014. 13:21
Aizvadītajās brīvdienās ar ļoti labiem rezultātiem Eiropas motokrosa čempionātā startēja divi jaunie Latvijas motokrosa talanti - Pauls Jonass un Tomass Šileika. Tā Jonass, kurš izgāja uz starta ''EMX250'' klasē, divu braucienu summā ierindojās 6.vietā, bet Šileika kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ''EMX125'' klasē. Šajā nedēļas nogalē abi sportisti startēs Latvijas čempionāta atklāšanas posmā Aizputē, pārstāvot Kristera Serģa vadīto komandu ''KSM''.

Slavenā motobraucēja Kristera Serģa motoklubs ‘’ KSM ‘’ ir sarūpējis patīkamu pārsteigumu līdzjutējiem un varbūt ne tik patīkamu konkurentiem, jo nolēmis iesaistīties draudzīgā, bet nopietnā cīņā par Latvijas motokrosa klubu čempionāta uzvarētāja titulu. Šī mērķa sasniegšanai šogad ''KSM'' komandas sastāvā visos posmos brauks vairākkārtējais pasaules junioru čempions Pauls Jonass, viņa vienaudzis un viens no ātrākajiem ''MX125'' klases braucējiem Eiropā – Tomass Šileika, blakusvāģu konkurencē atsevišķos posmos startēs pasaules eksčempiona Jorisa Hendriksa/Kaspara Liepiņa ekipāža. Tāpat pirmajos posmos komandas sastāvā debitēs viens no spēcīgākajiem igauņu kvadraciklu klases braucējiem Priits Jarvloo. Obligātajā ''MX85'' klasē pirmo gadu LaMSF sacensību apritē iekļausies Niklāvs Sūna, kurš ir viens no ''tumšajiem zirdziņiem'' konkurentiem. ''MX65'' klasē Latvijas Junioru čempionātā ''KSM'' godu aizstāvēs Niklāva brālis Kristers Sūna. Iespējama arī igauņa Ardo Kaurita parādīšanās ''KSM'' komandas sastāvā, kurš šogad ir nolēmis sacensībās piedalīties ar divtaktu 300cm3 motociklu, kas daudziem līdzjutējiem atsauks atmiņā vecos labos laikus, kad motokrosam bija pavisam cita skaņa un arī smarža.

Katrs no pieminētajiem braucējiem ir potenciāls savas klases čempiona titula pretendents, un iespējams, ka Tomass Šileika pretendēs uz panākumiem uzreiz divās klasēs – ''MX125'' un ''MX2''. Atgādinām, ka, sākot ar šo sezonu, ir principiāli mainīta Latvijas klubu čempionāta izcīņas formula. Šogad ieskaiti dod tieši pirms sacīkstēm izvēlētu četru sportistu rezultāti, no spīdveja kolēģiem ir pārņemta ''Joker'' opcija punktu dubultošanai un noteikta progresīvā punktu skaitīšanas sistēma, kad pēdējais finišējušais komandai dod 1 punktu, pirmspēdējais 2punktus u.t.t. Uzvarētājs braucienā komandu ieskaitē dod tik punktus, cik braucēju ir finišējuši. Pie šādas čempionāta izspēles kārtības ļoti liela nozīme ir tieši menedžera izpratnei par savu braucēju kondīciju, par pretinieku varējumu un dalībnieku skaitu konkrētā klasē, lai savāktu pēc iespējas maksimālāko punktu ražu. Un šoreiz tas nozīmē, ka iespējas ir daudziem klubiem, jo uzvaru kopvērtējumā nebūt negarantē pāris spēcīgāko braucēju starts vienā klasē, bet vismaz četru spēcīgu sportistu sniegums katram savā klasē.

Aicinām visus uz LaMSF motokrosa sezonas pirmajām sacensībām Aizputē, kur 26. un 27. aprīlī notiks Latvijas motokrosa čempionāta pirmā posma sacensības ar daudzu pazīstamu un spēcīgu sportistu piedalīšanos.HGK Scuderia, SIA S.Eizenšteina 2, Rīga, LV-1079
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties