01.08.2015. 17:25
Latvijas juniores sestdien, 1. augustā, Eiropas U18 čempionāta spēlē Bukarestē uzvarēja Īrijas izlasi ar rezultātu 72:30. Svētdien plkst. 20:15 Latvija sacentīsies pret Bosniju, savukārt pirmdien plkst. 20:00 cīnīsies pret Angliju. D grupas divas spēcīgākās komandas turpinās cīņu par trīs ceļazīmēm uz A divīziju.

Īrijas basketbolistes pirmajā ceturtdaļā izprovocēja septiņas kļūdas un pārķēra septiņas bumbas, radot sev papildus iespējas uzbrukumiem. Latvija atbildēja ar Paulas Strautmanes rezultatīvo spēli. Uzbrucēja iemeta visus četrus metienus no spēles (2p 3/3, 3p 3/4) un realizēja trīs no četriem brīvmetieniem, viena pati gūstot 12 punktus. Paulas sniegums palīdzēja iegūt piecu punktu pārsvaru – 18:13.

Nākamajā desmitminūtē cīņā aktīvāk iesaistījās Latvijas mazās spēlētājas. Īrietes vairāk tik bieži netika pie bumbas, bet uzbrukumā meistarīgākas izrādījās latvietes. Līdz 15. minūtei Īrija turējās piecu punktu attālumā (20:15), taču tālāk salūza. Sindija Kudule iemeta piecus punktus pēc kārtas, Laura Grabe pievienoja tālmetienu, otro ceturtdaļu pēc kārtas atzīmējās Dinija Pāvelsone. Puslaikā pārsvars tika trīskāršots – 36:20.

Trešajā ceturtdaļā turpinājās Latvijas aizsardzības dominance. Deviņu minūšu laikā īrietes guva tikai četrus punktus, kamēr Latvijas spēlētājas cita pēc citas atklāja rēķinu. Īsi pirms pusstundas beigām Linda Svenne palielināja atrāvienu līdz 29 punktiem – 53:24. Īrietēm izdevās gūt pēdējo grozu – 53:26.

Linda Svenne iemeta tālmetienu, savukārt nākamajās minūtēs ar rezultatīvu sniegumu izcēlās Digna Strautmane un Dinija Pāvelsone. Īsi pirms pamatlaika beigām Latvijas pārsvars sasniedza 40 punktu atzīmi, tādējādi Aināra Čukstes trenētā komanda svinēja otro pārliecinošo uzvaru. Vairāk par 20 minūtēm laukumā pavadīja tikai Anna Dreimane.

Latvija – Īrija 72:30 (18:13, 18:7, 17:6, 19:4)Latvija: Paula Strautmane 15 (5ab, 5ip), Dinija Pāvelsone 10 (6ab), Digna Strautmane 9 (7ab), Linda Svenne 8, Anna Dreimane 7 (6ab, 3ip), Sindija Kudule 7 (4rp, 3ip), Zane Ozoliņa 6 (6ab), Laura Grabe 4, Ivanda Hudjakova 3 (7ab), Kristiāna Rikveile 2 (3ip), Elīna Grinberga 1, Annija Einere (3rp).Īrija: Kenija 9, Makdonaha 6, O`Konora 4, Makenna 4, Magvaira 2, Digina 2, Konera 2, Kellija 1.

Metieni no spēles: 25/66 vs 12/562p: 18/45 vs 10/413p: 7/21 vs 2/151p: 15/28 vs 4/8AB: 52 (23/29) vs 38 (13/25)RP: 16 vs 7Kļ.: 19 vs 25PB: 6 vs 10BM: 1 vs 4Personiskās piezīmes: 18 vs 25Punkti ātrajos uzbrukumos: 16 vs 11Punkti pēc kļūdām: 22 vs 6Otrās iespējas punkti: 17 vs 7Punkti soda laukumā: 32 vs 18Starta piecnieki: 53 vs 26Rezerves: 19 vs 4

03.08 20:15 Īrija – Bosnija -

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048