05.07.2015. 16:11
Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlases līdere Paula Strautmane pēc Eiropas čempionāta pirmā posma ir starp desmit rezultatīvākajām spēlētājām un arī labākajām atlēkušo bumbu vācējām.

  • Latvijas U-20 basketbolistes tiek pie pirmās uzvaras EČ vakar
  • Nerips: Ceļu negriezīsim nevienai komandai šodien

Pirmajos trijos mačos vecākā no māsām Strautmanēm vidēji guva 14,7 punktus, kas ir devītais rādītājs turnīrā līdz šim. Pārliecinoši rezultatīvākā ir beļģiete Hinda Ben Abdelkadera, kura vidēji iemetusi 23 punktus. Paula Strautmane pirmajā posmā iemeta 12 no 13 izpildītajiem soda metieniem, kas ar 92,3% viņai dod pirmo vietu šajā statistikas ailītē.

Tāpat Paula Strautmane pirmajos trijos mačos savākusi vidēji 8,3 bumbas zem groziem, kas viņai dod dalītu piekto vietu. Starp labākajām rezultatīvajām piespēlētājām otrā ir Sindija Kudule, kura vidēji izpildījusi 4,0 piespēles, bet māsas Digna un Paula Strautmanes ar attiecīgi 2,7 un 2,3 rezultatīvām piespēlēm ieņem 11. un 12.pozīciju.

Vēl Digna Strautmane vidēji mačā pieļāvusi 3,7 kļūdas, kas dod dalītu piekto vietu, bet vidēji 2,7 bloki spēlē viņai dod dalītu pirmo vietu šajā statistikas rādītājā. Savukārt Kudule un Arta Frīdenberga vidēji izprovocējušas pa pieciem noteikumu pārkāpumiem, dalot piekto vietu turnīrā.

Apakšgrupas pirmajos mačos Latvijas U-20 izlase ar 48:64 piekāpās Slovākijai un ar 52:61 zaudēja Francijai, bet trešajā cīņā ar 72:68 uzvarēja Turcijas izlasi.

Turnīra otrā posma spēles Latvija aizvadīs no pirmdienas līdz trešdienai, tiekoties ar Krieviju, Poliju un Vāciju. Otrā posma četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet divas vājākās cīnīsies par 9.-16.vietu un tām arvien draudēs izkrišana no A divīzijas.

Latvijas izlase pirmajā posmā vidēji guvusi 57,3 punktus, kas ir desmitais rādītājs turnīrā, bet ielaistie 64,3 punkti ir ceturtais sliktākais rezultāts.

Eiropas čempionāts norisināsies līdz 12.jūlijam un vietu A divīzijā zaudēs trīs vājākās vienības.

Latvijas izlasē iekļautas basketbola skolu «Rīga»/«Rīdzene» un «Rīga»/TTP, basketbola kluba «Kolibri»/«47.vidusskola» un Rīgas 3.Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknes, kuras šosezon spēlējušas Latvijas labākajās komandās «TTT Rīga,» «Cēsis,» RSU/«Merks» un «Latvijas Universitātē». Tikai trīs spēlētājas dzimušas 1995.gadā, bet trīs spēlētājas (māsas Digna un Paula Strautmanes, kā arī Sindija Kudule) šosezon var spēlēt arī U-18 izlasē.

Galvenais treneris Aigars Nerips kā pēdējo no kandidāšu vidus atskaitīja Lauru Grabi, kura pārbaudes turnīrā bija atsvaidzinājusi potītes savainojumu.

Latvijas U-20 sieviešu izlases sastāvs Eiropas čempionātā: Kitija Štolce, Anna Buša (abas - «TTT Rīga»), Paula Lūķe («Kolibri»/47.vsk), Arta Frīdenberga (RSU/«Merks»), Paula Strautmane, Digna Strautmane, Sindija Kudule (visas - «TTT Juniores»), Marta Bergmane, Vineta Bīriņa, Ieva Spīgule (visas - Latvijas Universitāte), Elīna Bērziņa («Independence Community College,» NCAA), Sigita Džarcāne («Cēsis»).    CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
    Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
    FTA
    Reģistrēties