19.11.2014. 20:41
Latvijas un Igaunijas čempionātā basketbolā trešdien, 19. novembrī, notika divas spēles. "TTT juniores" (3-2) pēc 20 mēnešu pārtraukuma viesos uzvarēja Latvijas Universitāti (3-4) ar rezultātu 64:55 un ievērojami uzlaboja izredzes iekļūt "Top 6" turnīrā. Paula Strautmane izcēlās ar trešo "double-double" trīs spēlēs.

Latvijas Universitāte sākumā ieguva piecu punktu pārsvaru – 11:6. Nostiprināt to neizdevās. Juniores atspēlējās un devītajā minūtē izlīdzināja rezultātu (13:13), tomēr pēdējais vārds ceturtdaļā piederēja Egitai Vīnakmenei – 15:13.

Paulas Strautmanes neatlaidība un astoņi gūtie punkti otrajā ceturtdaļā ļāva juniorēm pārņemt iniciatīvu. Pirmo puslaiku viņas noslēdza ar četru punktu pārsvaru – 25:29. Galvenais izrāviens sekoja otrā puslaika sākumā. LU spēlētājas sešas minūtes nespēja gūt punktus no spēles, tādējādi juniores sarīkoja ofensīvu 1:16, panākot 19 punktu pārsvaru – 26:45.

LU sajuta nepatikšanas un sarīkoja pamatīgu pakaļdzīšanos. Marta Bergmane, Vineta Bīriņa, Liene Stalidzāne, Ieva Jundase un Lāsma Bērziņa līdz pusstundas beigām atspēlēja 11 no 19 punktiem – 41:49. Bīriņa turpināja apdraudēt pretinieču grozu, savukārt Zeltiņas un Bergmanes tālmetieni no pārsvara neatstāja gandrīz neko – 55:57.

Komandām vēl bija jāspēlē četras minūtes, taču Latvijas Universitāte vairāk neguva ne punkta. Juniores labi nostāvēja aizsardzībā, bet galotnē guva vēl septiņus punktus. Māsas Digna un Paula Strautmanes katra sameta pa diviem punktiem, kamēr Laura Grabe realizēja tālmetienu – 55:64. “TTT juniores” izcīnīja lielu uzvaru un turpinās cīņu par iekļūšanu “Top 6” turnīrā, kamēr LU palikušas tikai teorētiskas izredzes.

Latvijas Universitāte – TTT juniores 55:64 (15:13, 10:16, 16:20, 14:15)LU: Bergmane 17, Bīriņa 14 (8ab), Stalidzāne 6, Bērziņa 5, Zeltiņa 5, Jundase 4, Kruga 2, Vīnakmene 2, Borodavko (9ab), Zaķe; Pavlovska, Neilande.TTT juniores: Paula Strautmane 24 (2p 9/14, 3p 0/1, 1p 6/7; 10ab, 4rp, 4pb), Strautmane 12 (9ab, 4rp), Grabe 9, Dreimane 7, Betlere 3, Kalniņa 2, Rikveile, Vectirāne, Einere; Sprudzāne, Skulme.

Lielākā daļa komandu pirmajā aplī aizvadījušas vairāk nekā pusi spēļu. Sāk iezīmēties nākamās kārtas grupu sastāvi. “Top 6” turnīra virzienā pārliecinoši virzās “1182 Tallinn” (9-0), “TTT Rīga” (6-0) un SK “Cēsis” (6-2). Salīdzinoši tuvu mērķim ir “RSU/Merks” (4-2).

Trīs igauņu komandas – “Audentes” (0-7), Tartu Universitāte (0-6) un “AmEst Rapla” (0-6) – pēc Jaunā gada spēlēs par 7.-12. vienību. Grūti tikt augstāk būs Latvijas U16 izlasei (2-4), savukārt pārējās četras vienības sparīgi cīnās par “Top 6”. Savstarpējās spēlēs izšķirsies gandrīz viss.

Latvijas Universitātei ir visgrūtākā situācija. Ilzes Oses-Hlebovickas trenētā komanda pirmajās deviņās čempionāta dienās zaudēja trīs tiešajām konkurentēm, tai skaitā Liepājai, Tallinas Universitātei un "RSU/Merks". Otrkārt, pēc cīņas ar “TTT juniorēm” jāspēlē pret trijām turnīra līdervienībām – “1182 Tallinn”, “TTT Rīga” un SK “Cēsis”.

Ja studentes zaudēs “TTT juniorēm”, cīņu par “play-off” būs jāturpina otrajā grupā. Turpretī Aināra Čusktes trenētā komanda panākuma gadījumā nopietni pieteiksies dalībai “Top 6” turnīrā. Juniores, salīdzinājumā ar studentēm, ir retāk trenējušās pilnā sastāvā, taču viņu līderes nospēlējušas spilgtāk.

RSU/Merks (2-0) : pret LU (72:51), pret Tallinas Universitāti (viesos 70:64), pret Liepāju (11. decembrī), pret “TTT juniorēm” (30. decembrī viesos).

Tallinas Universitāte (2-1) : pret Latvijas Universitāti (viesos 60:63), pret “TTT juniorēm” (91:45), pret “RSU/Merks” (64:70), pret “Vega 1/Liepāja” (6. decembrī).

TTT juniores (1-1) : pret Tallinas Universitāti (viesos 45:91, bez līderēm), pret Liepāju (viesos 65:60), pret LU (19. novembrī viesos), pret “RSU/Merks” (30. decembrī mājās).

Vega 1/Liepāja (1-1) : pret Latvijas Universitāti (viesos 59:45), pret “TTT juniorēm” (60:65), pret Tallinas Universitāti (6. decembrī viesos), pret “RSU/Merks” (11. decembrī viesos).

Latvijas Universitāte (0-3) : pret “Vega 1/Liepāja” (45:59), pret Tallinas Universitāti (60:63), pret “RSU/Merks” (viesos 51:72), pret “TTT juniorēm” (19. novembrī).