17.01.2016. 09:39
Nacionālās futbola līgas (NFL) izslēgšanas maču otrā kārta sākās ar divām ļoti skatāmām cīņām, pēc kurām kļuva skaidrs, ka savu konferenču finālos spēlēs Jaunanglijas "Patriots" un Arizonas "Cardinals".

Lai arī pirms Jaunanglijas un Kanzassitijas komandu spēlēm daudzi mēģināja prognozēt tās iznākumu balstoties uz kādiem regulārās sezonas panākumiem, pati cīņa pierādīja, ka tas nebija vajadzīgs, jo izslēgšanas mačos neskaitās nedz "klibojošā" spēle regulārās sezonas izskaņā, nedz 11 uzvaru sērija.

Toms Breidijs, kuram šajā mačā varēja palīdzēt gan Džulians Edelmans gan, vēl jo vairāk, Robs Gronkovskis, parādīja to sniegumu, kas tiek gaidīts no komandas līdera – atdeva divas rezultatīvas piespēles Gronkovskim un pats vienu reizi ienesa bumbu ieskaites zonā. Te gan arī jāsaka, ka spēles pirmajā pusē Kanzassitija, kā izskatās, pati īsti neticēja, ka spēj cīnīties ar Jaunanglijas komandu, par ko liecina arī daudzās kļūdas un neprecizitātes no viņu puses, kā arī tas, ka "Chiefs" nespēja izmantot "Patriots" neveiksmes.

Mača izskaņā gan Misūri komanda gan vēl divus piezemējumus guva, taču tas viņus neglāba, jo Sīvens Gostkovskis, kā vienmēr, bija precīzs brīvsitienos un Jaunanglijas komanda piekto reizi pēc kārtas kvalificējās AFC finālspēlei. Savukārt pašam Tomam Breidijam šis būs jau 10. AFC fināls.

Otrā mačā sižeta līnija gan nebija tik vienkārša, jo uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams arī papildlaiks.

Protams, šajā mačā neiztika bez citiem momentiem, taču spēli atcerēsies kā maču, kur komandas nebaidījās riskēt un ar lielām izspēlēm gan saasināja spēli, gan arī to izglāba. No sākuma, protams, bija grīnbejiešu Ārona Rodžersa un Džefa Džanisa saspēle, kas kopā deva 145 jardus un divus piezemējumus, kā arī vairākas lielas izspēles uz vairākiem desmitiem jardu.

Savukārt Arizonas atbalstītāji šo spēli atcerēsies pēc fantastiskās pirmspēdējās pozitīvās izspēles, kas vēlāk arī deva iespēju no visai drošas pozīcijas gūt punktus. Kārsons Palmers, izvairoties no vairākiem "Packers" aizsargiem, atrada pilnīgi brīvu Lariju Fitzdžeraldu, kurš notverot bumbu mēģināja aizskriet no visiem, taču pēc 75 jardu veikšanas tika apstādināts uz piecu jardu līnijas. Dažus mirkļus vēlāk veterāns arī pats nogādāja bumbu ieskaites zonā.

Šī uzvara Arizonas "Cardinals" devās daudz grūtāk nekā pirms mača tika paredzēts, taču Fitzdžeralds, kā Ziemeļamerikā jau paspēja izteikties, izglāba Glendeilas komandas sezonu, jo neveiksme Divīziju kārtā būtu vērtējama kā izgāšanās komandai, ko pirms izslēgšanas mačiem nosauca par pēcsezonas galveno favorīti.

Savus pretiniekus gan "Patriots", gan arī "Cardinals" uzzinās šovakar, kad tiks izspēlētas atlikušās divas Divīziju kārtas spēles. AFC cīnīsies "Broncos" un "Steelers", bet NFC pie iespējas tikties ar Arizonas komandu cīnīsies "Seahawks" un regulārās sezonas labākā komanda Karolīnas "Panthers".

Viesi Mājnieki Laiks/Rezultāts
Kanzassitijas "Chiefs" Jaunanglijas "Patriots" 20:27
Grīnbejas "Packers" Arizonas "Cardinals" 20:26
Sietlas "Seahawks" Karolīnas "Panthers" 17.01. 20:05
Pitsburgas "Steelers" Denveras "Broncos" 17.01. 23:40

Izmantotie resursi:NFL.com - Official Site of the National...2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties