01.04.2015. 23:54
ULEB Eirokausa pusfināla pirmajā spēlē Kazaņas "Unics" ar Rolandu Freimani sastāvā piekāpās Spānijas klubam "Gran Canaria" (70:83). Pēc mača "Unics" galvenais treneris Jevgēņijs Pašutins slavēja latviešu uzbrucēju.

Kazaņas "Unics" galvenais treneris Jevgēņijs Pašutins pēc zaudējuma "Gran Canaria" (70:83) atzina, ka neveiksmes būtiskākais iemesls bija vājā pirmā ceturtdaļa un spāņu kluba centra Valtera Tavaresa lieliskā spēle. "Visu izšķīra pirmā ceturtdaļa (11:26), pēc kuras viesi spēja nosargāt vadību. Mēs paši nobijāmies no Valtera Tavaresa, kurš bloķēja divus metienus. Viņš valdīja zem groziem, astoņas atlēkušās bumbas bija vien pie mūsu groza. Neticami, bet tieši Tavaresa spēle bija izšķirošais moments šajā spēlē. Jāatzīst, ka pretinieki bija spēcīgāki," pēc mača komentēja Pašutins.

"Unics" treneris arī atzina, ka Tavaresa sniegums ietekmēja Kazaņas kluba garā gala spēlētāju laiku – Dmitrijs Sokolovs un Dors Fišers spēlēja mazāk, savukārt latviešu spēka uzbrucējs Rolands Freimanis vairāk tika laukumā. "Ar Freimaņa uznākšanu laukumā situācija mainījās. Viņš spēja apturēt pretiniekus, labi iesaistītās mačā, savāca pāris atlēkušās bumbas. Freimanis aizvadīja vienu no savām labākajām spēlēm un spēlēja ar milzīgu vēlmi un degošām acīm," atzina Pašutins.

Freimanis pavadīja laukumā 11 minūtes un divas sekundes. Latviešu basketbolists iemeta astoņus punktus (2p. – 1/2; 3p. – 2/4; 1p. – 0/2) un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas. Freimaņa rēķinā arī trīs piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un labākais +/- koeficients komandā (+2). Latviešu uzbrucējam tā bija otra rezultatīvākā spēle "Unics" sastāvā, turklāt tikai otro reizi Kazaņas komandas rindās Freimanis spēlēja vairāk nekā 11 minūtes.

ULEB Eirokausa atbildes spēle notiks pēc nedēļas. Finālā iekļūs tā komanda, kas triumfēs divu spēļu summā. Otrajā pārī turku "Banvit" sacenšas ar krievu "Khimki" (pirmajā spēlē 83:82).

Izmantotie resursi:СПОРТ-ЭКСПРЕСС