06.07.2015. 15:24
Jaunais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris varētu tapt zināms septembrī, atklāja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

  • Lipmans: Beļavskis pusotra mēneša laikā nebija spējīgs savākt komandu 2015. g. 16. jūnijs
  • Beļavskis vairs nevadīs Latvijas hokeja izlasi 2015. g. 16. jūnijs

Jūnijā LHF nolēma neturpināt sadarbību ar līdzšinējo Latvijas valstsvienības galveno treneri Aleksandru Beļavski, jo viņš neizpildīja pirms šā gada pasaules čempionāta izvirzīto uzdevumu iekļūt labāko desmitniekā.

Līdz ar to federācija nu ir jauna speciālista meklējumos, turklāt izskanēja runas, ka valstsvienību varētu pārņemt pazīstamais krievu treneris Vjačeslavs Bikovs. Tiesa, šo informāciju Lipmans kategoriski noliedz.

«Bikovs ir mans draugs, nekas vairāk. Tas, ka viņš varētu kļūt par Latvijas izlases galveno treneri, ir muļķības. Neviens ar viņu par to nav pat runājis,» izteicās Lipmans, stāstot, ka jūlijā gaidāmajā valdes sēdē kļūs zināms, kas turpmāk vadīs U-18 un U-20 izlasi. «Pieaugušo valstsvienību droši vien vadīs ārzemju treneris, Latvijas speciālisti netiek izskatīti. Domāju, izlasi trenēt varētu Skandināvijas vai Ziemeļamerikas speciālists. Risinām pārrunas ar dažiem kandidātiem, bet nekur nesteidzamies.»

LETA: Lipmans: Vjačelsavs Bikovs ir mans draugs, nekas vairāk pic.twitter.com/npA2o2FMVt— Gatis Kreceris (@kreceris) July 6, 2015

«Jaunais izlases galvenais treneris varētu kļūt zināms septembrī gaidāmajā LHF valdes sēdē,» pauda Lipmans.

Zīmīgi, ka jūlijā par Latvijas izlašu treneri-koordinatoru tika apstiprināts Ēriks Miļuns, kura vadībā šonedēļ no pirmdienas līdz piektdienai visi Latvijas valstsvienības kandidāti (tuvākās un tālākās rezerves) ir aicināti piedalīties ledus un zāles treniņos, kas notiek «Volvo» ledus hallē.

Beļavskim šā gada pasaules čempionāts bija pirmais Latvijas valstsvienības galvenā trenera amatā. Viņš amatā nomainīja kanādiešu speciālistu Tedu Nolanu. Izlase sacensības noslēdza 13. vietā, bet Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangā tā atkāpusies uz desmito pozīciju.

Iepriekš interesi pārņemt izlases grožus pauda Latvijā labi zināmais slovāku speciālists Jūliuss Šuplers.Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties