06.11.2015. 08:12
Pasaules Izaicinājuma kausa izcīņā hokejā U17 izlasēm aizvadītajā naktī pusfinālā iekļuva Kanādas "Sarkanā" un Kanādas "Baltā" komanda, kā arī Krievijas un Zviedrijas jaunie hokejisti.

Kanādas "Sarkanā" komanda, kas uzvarēja B grupā, ceturtdaļfinālā tikai pēdējās minūtēs izrāva uzvaru pār Kanādas "Melno" komandu. Uzvaras vārtus 123 sekundes līdz mača beigām guva Džošs Brūks. Tikmēr Kanādas "Baltā" komanda ar 4:2 pārspēja Somijas vienaudžus, lai gan vēl pirms pēdējām 20 minūtēm vadībā bija somi. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Džeimss Hemblins.

Zviedrijas U17 hokejisti, kas B grupā piedzīvoja trīs zaudējumus, ceturtdaļfinālā ar 5:4 pieveica A grupas uzvarētājus ASV vienaudžus. Ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli zviedriem izcēlās Kārls Markstrēms, Lukass Elveness un Rikards Hugs, bet amerikāņiem divus vārtus guva Šons Dūgs. Vēl vienā ceturtdaļfinālā Krievijas jaunie hokejisti neatstāja cerības čehiem, svinot panākumu ar 6:1. Pa diviem vārtiem uzvarētāju labā guva Aleksejs Ļipanovs un Jaroslavs Aleksejevs, bet Maksims Žukovs atvairīja 25 no 26 čehu metieniem.

Pusfinālā Kanādas "Sarkanā" komanda tiksies ar Krieviju, bet Zviedrija mērosies spēkiem ar Kanādas "Balto" komandu. Tikmēr mačos par 5. līdz 8. vietu ASV cīnīsies ar Somiju, bet Kanādas "Melnā" komanda spēlēs pret Čehiju. Visas šīs spēles risināsies naktī uz sestdienu.

Pasaules Izaicinājuma kausa turnīrs notiek jau kopš 1986. gada. Pagājušajā gadā par čempioniem kļuva Krievijas U17 hokejisti, aiz sevis atstājot ASV un Zviedrijas vienaudžus. Interesanti, ka kanādieši šajā turnīrā nav uzvarējuši kopš 2011. gada.

Izmantotie resursi:hockeycanada.ca