31.07.2016. 00:44
Svētdien pasaules U-19 čempionātā par medaļām cīnīsies viens Latvijas duets – Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs, kamēr Tīna Graudiņa un Paula Nečiporuka ieņēma dalītu piekto vietu.

Lai tiktu līdz spēlēm par medaļām, sestdien vajadzēja svinēt trīs uzvaras. Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits vispirms ar 2:0 (21:16, 21:19) apspēlēja amerikāņus Lukasu Losonu un Eidenu Braunu un nākamajā izslēgšanas spēļu kārtā tikās ar brazīliešiem Gabrielu Pisko un Felipi Mirandu. 1. setā gandrīz visu laiku vadībā bija latvieši, uzvaru izcīnot ar Samoilova sitienu pa vidu abiem pretiniekiem – 21:17. 2. setā, iedzīvojušies mīnusos ar 3:7, latvieši drīz noķēra pretiniekus (10:10) un pēc Šmita sitiena ieguva divas mačbumbas – 20:18. Tomēr tiesnesis mainīja lēmumu, uzskatot, ka Kristaps sitis autā – 19:19. Setu nācās zaudēt ar 23:25. Beidzamajā setā brazīlieši vadībā bija tikai sākumā (1:0, 2:1) un beigās (16:15), tomēr divreiz Šmits guva punktu pēc paša paceltas bumbas aizsardzībā, un mačam punktu pielika Samoilova bloks – 2:1 (21:17, 23:25, 18:16).

Ceturtdaļfinālā pret pasaules U-17 vicečempioniem pirms diviem gadiem spāņiem Oskaru Himenesu un Alehandro Uertu jau gāja vieglāk, 1. setā pat izvirzoties vadībā ar 12:4, bet otro līdzīgā cīņā vinnējot ar Samoilova uzbrukuma sitienu, kurā bumba no bloka lidoja autā – 2:0 (21:17, 21:19).

Svētdien pusfinālā pretī stāsies šveicieši Florians Brēers un Īvs Hauseners – 2014. gada pasaules U-17 čempioni, kuri pagājušogad Eiropas U-18 čempionātā Rīgā izcīnīja bronzas medaļas. Otrā pusfinālā tiksies pērnā gada Eiropas U-18 čempioni francūži Timotejs Platrs un Remi Basero ar brazīliešiem Rafaelu Mendonsu un Renato Limu.

Tīna Graudiņa un Paula Nečiporuka arī bija tuvu labāko četriniekam. Viņas sestdien ar 2:0 (8, 12) sagrāva Peru duetu Angje Serna/Besna Vilegasa un ar 2:1 (21:23, 21:15, 21:6) vinnēja 15 gadus vecos talantus no Ukrainas Katerīnu Daševsku un Viktoriju Ļisiciju. Visticamāk, ka varēja iztikt arī ar diviem setiem, jo pirmajā latvietes bija vadībā ar 10:4.

Tiks vai netiks Paula ar Tīnu pusfinālā, izšķīrās mačā ar amerikānietēm Katrīnu Plammeri un Milicu Mirkoviču. Lai arī abos setos pārsvarā vadībā bija Latvijas duets (1. setā ar 20:17 un 2. setā ar 16:13), setu galotnes pārliecinošāk nospēlēja amerikānietes, uzvarot ar 2:0 (24:22, 21:19) un iekļūstot pusfinālā, kur tiksies ar turnīra galvenajām favorītēm brazīlietēm Eduardu Dudu Līsbou un Viktoriu Lopesu. Fināls var sanākt sambas ritmos, jo otrā pusfinālā tiksies nīderlandietes Nika Dālderopa un Meksime van Driela un brazīlietes Vitoria de Souza un Ana Karolīna de Almeida.

“Kā pietrūka pēdējā spēlē, lai uzvarētu galotnēs? Drosmes!” pēc pēdējās spēles čempionātā teica dueta treneris Aigars Birzulis. “Drošu sitienu, precīzu darbību. Neiet viegli, jo pārliecība, kas bija radusies pēc pagājušā gada Eiropas U-18 čempionāta Rīgā, ir zudusi. Ir cita vecuma grupa, spēcīgas pretinieces, kuras ir daudz strādājušas. Nedrošība izpaudās setu galotnēs. To pašu varu teikt arī par pēdējo zaudēto spēli CEV satelītturnīrā Timišoarā, kur Tīna spēlēja ar Anastasiju Kravčenoku.”

Lūgts novērtēt aizvadīto turnīru kopumā, Birzulis atzīmēja, ka “īsti neatradām stabilu spēli. Bija lieli kritumi, labas epizodes mijās ar ne tik labām. Nepaveicās arī izlozē, jo bija zems reitings un uzreiz grupā vajadzēja spēlēt ar turnīra galvenajām favorītēm brazīlietēm. Tas bija trieciens pārliecībai par saviem spēkiem, kas izpaudās arī abos setos ar ASV volejbolistēm, kaut gan noskaņojušās meitenes šai cīņai bija labi.

No Eiropas valstīm tikai Nīderlandes pāris  ir mums priekšā. Pirmoreiz spēlējām ar brazīlietēm. U-17 čempionātā bijām spēlējuši ar Katrīnu Plammeri. Viņas spēles klasei esam tuvojušies, un šoreiz viņu izglāba aizsardzības spēlētāja Mirkoviča, kura bija drusciņ jaudīgāka par Paulu.”