13.04.2014. 16:45

Zīmīgi, ka tādējādi Kipsangs kļuvis par pirmo pasaules rekorda īpašnieku kopš 2002. gada, kurš spējis uzvarēt Londonas skrējienā. Kipsangs finišu sasniedza pēc divām stundām, četrām minūtēm un 27 sekundēm, kas ir jauns sacensību rekords.

Otro vietu Londonas maratonā svētdien izcīnīja Kipsanga tautietis Stenlijs Bivats, kamēr trešais bija iepriekšējā gada sacensību uzvarētājs Cegaje Kebede no Etiopijas.

Tikmēr pazīstamais garo distanču skrējējs Mo Farahs no Lielbritānijas šajā maratonā ierindojās astotajā vietā. Viņam tā arī neizdevās labot 1985. gadā uzstādīto Lielbritānijas rekordu, kas bija viņa galvenais mērķis.

Savukārt sieviešu konkurencē Londonas maratonā svētdien triumfēja 34 gadus vecā divkārtējā pasaules čempione Edna Kiplagata, kura šajās sacensībās uzvarēja pirmo reizi karjerā, finišējot pēc divām stundām, 20 minūtēm un 21 sekundes.

Zīmīgi, ka otrajā vietā finišu sasniedza viņas gados jaunākā uzvārda māsa Florense Kiplagata, bet trešajā vietā ierindojās Etiopijas skrējēja Tiruneša Dibaba, kura ir olimpiskā un pasaules čempione 10 000 metros.