03.07.2012. 14:43
Jau trešdien, 4. jūlijā Bulgārijā (Sofijā) startēs Pasaules līgas volejbolā izšķirošās cīņas. Cīņu par uzvaru turpina sešas izlases – Bulgārija, Vācija, ASV, Kuba, Brazīlija un Polija.

Viens ir skaidrs – Pasaules līgā būs jauni uzvarētāji. Pagājušā gada līgas uzvarētāja Krievija līdz labāko sešiniekam nav aizspēlējusies, taču finālsešiniekā ir pēdējā desmitgadē visvairāk uzvarējusī (astoņas reizes) Brazīlija. Tieši Brazīlijas izlase ir favorīte arī šī gada turnīrā, taču viegla pastaiga tai nav gaidāma jau grupā, kur būs jāmēro spēki ar Poliju un Kubu.

Sacensību nolikums paredz, ka labākās sešas komandas vispirms divās grupās izspēlēs viena apļa turnīru un pusfinālos iekļūs divas labākās komandas no katras grupas. E grupā spēkus samēros Bulgārijas, Vācijas un ASV izlases, bet F apakšgrupā cīnīsies jau pieminētās Brazīlija, Kuba un Polija. Trešdien, ceturtdien un piektdien paredzētas cīņas grupās, sestdien pusfināli, bet svētdien cīņas par godalgām.

Pirmās spēles jau rīt, kad E grupā Kuba mēģinās „iekost” Brazīlijas volejbolistiem, bet F apakšgrupā mājinieki bulgāri cīnīsies ar vāciešiem.

Pasaules līgā cīņu par uzvaru šogad sāka 16 komandas, kas tika sadalītas četrās grupās. A grupā uzvaru izcīnīja Kuba, aiz sevis atstājot Krieviju, B grupā otrajā vietā paliekot Brazīlijai (turnīram kvalificējās kā labākā otrās vietas komanda), triumfēja Polija, C grupas cīņās pārāka par pārējām bija ASV, bet D grupā pārliecinoši uzvarēja Vācija.

Gads Zelts Sudrabs Bronza
2001. Brazīlija Itālija Krievija
2002. Krievija Brazīlija Dienvidslāvija
2003. Brazīlija Serbija un Melnkalne Itālija
2004. Brazīlija Itālija Serbija un Melnkalne
2005. Brazīlija Serbija un Melnkalne Kuba
2006. Brazīlija Francija Krievija
2007. Brazīlija Krievija ASV
2008. ASV Serbija Krievija
2009. Brazīlija Serbija Krievija
2010. Brazīlija Krievija Serbija
2011. Krievija Brazīlija PolijaTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties