09.12.2017. 20:53

''Al-Jazira'' ir vienīgā komanda turnīrā, kas nav kontinentālā čempione. Tas ir tāpēc, ka Apvienoto Arābu Emirāti tika izvēlēti par turnīra rīkotājvalsti, un to līgas čempionei tika garantēta vieta Pasaules klubu kausā neatkarīgi no sekmēm Āzijas Čempionu līgā. ''Al-Jazira'' otro reizi vēsturē triumfēja AAE ''Gulf'' līgā, bet kontinentālajā turnīrā neizkļuva laukā pat no grupas.

Tomēr pirmajā spēlē mājiniece uzveica Jaunzēlandes ''Auckland City'' (1:0) un otrajā pretēji visām prognozēm tika galā ar Japānas ''Red Diamonds'' (1:0), kas pirms pusmēneša triumfēja Āzijas Čempionu līgā. Vienīgos vārtus 52. minūtē pretuzbrukumā guva viens no visu laiku labākajiem AAE uzbrucējiem Ali Mabkuts, kuram rezultatīvi piespēlēja pagājušās spēles varonis Romarinju.

Pēdējo divu gadu UEFA Čempionu līgas uzvarētāja Madrides ''Real'' turnīru sāks ar pusfinālu. ''Al-Jazira'' spāņu grandu uzņems 43 tūkstoš skatītāju ietilpīgajā stadionā 13. decembrī.

Al-Jazira (Apvienoto Arābu Emirāti) - Red Diamonds (Japāna) 1:0 (0:0)Vārtu guvumi: Mabkuts 52`Bumbas kontrole (%): 35 : 65Sitieni (Vārtu rāmī): 5 (2) : 10 (2)Stūra sitieni: 4 : 10Pārkāpumi: 9 : 13

Citā spēlē komandas cīnījās par iespēju turnīra pusfinālā spēkoties ar "Copa Libertadores" jeb Dienvidamerikas čempioni Portualegres "Grêmio" no Brazīlijas. Laukumā labāku meistarību publikai rādīja "Pachuca", kas, spēles laikam ritot, pārņēma arvien lielāku un lielāku iniciatīvu.

Kopumā pamatlaika ietvaros CONCACAF čempione pa "Wydad" cietokšņa pusi izdarīja 17 sitienus, taču tikai viens no tiem lidoja vārtu rāmī. Kasablankas "Wydad" situāciju pasliktināja arī tas, ka 69. minūtē komanda palika mazākumā - savu otro dzelteno kartiņu nopelnīja pussargs Brahims Nakahs. Tomēr Āfrikas Čempionu līgas titula ieguvēja nosargāja 0:0, spēlei turpinoties papildlaikā.

Papildlaika pirmajās 15 minūtēs "Pachuca" pārsvars bumbas kontrolē sasniedza graujošus apmērus (92:8 (%)), tomēr arī tad vārtus Ziemeļu un Centrālamerikas klubu čempionei neizdevās gūt. Vadzis lūza vien 112. minūtē, kad pēc piespēles no labā flanga ar bumbu ar galvu vārtos raidīja Viktors Guzmans - 1:0 "Pachuca".

"Pachuca" uzvaru noturēja, nodrošinot iekļūšanu pusfinālā. Otrajā ceturtdaļfinālā mājinieci Abū Dabī "Al Jazira" eksaminēs labi pazīstamā Āzijas čempione Uravas "Red Diamonds" no Japānas. Šī pāra uzvarētājs iegūs iespēju pusfinālā spēkoties ar slaveno Madrides "Real".

Pachuca (Meksika) - Wydad Casablanca (Maroka) 1:0 (0:0, 0:0)Vārtu guvumi: Guzmans 112`Bumbas kontrole (%): 60 : 40Sitieni (Vārtu rāmī): 24 (4) : 5 (1)Stūra sitieni: 12 : 6Pārkāpumi: 19 : 19