02.07.2015. 11:48
Pasaules kausa futbolā sievietēm finālā tiksies ASV un Japāna, kura pusfinālā ar 2:1 pieveica Anglijas izlasi. Japāna un ASV sacentās finālā arī pirms četriem gadiem Vācijā, kur pēcspēles sitienos pārākas izrādījās japānietes.

Japāna šajā pārī bija neapšaubāma favorīte, ko apliecināja apņēmība ar kādu aziātes iesāka spēli. Lai arī vārtu gūšanas iespējas netika radītas daudz, tomēr bumbas kontrolē Japānas izlasei bija liels pārsvars. Anglija izvēlējās nogaidošu taktiku, un spēlēja vairāk no aizsardzības, ļaujot bumbu kontrolēt japānietēm. Šī taktika strādāja labi līdz 33. minūtei, kad Anglija nopelnīja 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem, ko realizēja Aja Mijama. Pēc zaudētiem vārtiem aktīvāk sāka spēlēt anglietes, un pēc septiņām minūtēm pašas ieguva tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu. Rezultātu izlīdzināja Fara Viliamsa. Pēc pirmā puslaika turpinājās līdzīga cīņa, tomēr vairāk bumbu kontrolēja Japānas izlase, bet Anglija atbildēja ar pretuzbrukumiem. Anglietes vairākas reizes bija ļoti tuvu gūtiem vārtiem, bet Japānas vārtsardze šos sitienus atvairīja, kā arī vienā epizodē japānietes glāba vien vārtu pārliktnis. Spēles pieliktā laika otrajā minūtē laime uzsmaidīja Japānai, kad Anglijas izlases spēlētāja ieraidīja bumbu savos vārtos. Atgūt zaudētos vārtus anglietes vairs nespēja.

Piektajā jūlijā Japāna un ASV otro finālturnīru pēc kārtas mērosies spēkiem finālā, tikmēr Anglija ceturtajā jūlijā mērosies spēkiem ar Vāciju.