22.06.2015. 11:50
Pasaules kausā sievietēm futbolā noskaidrotas piecas no astoņām ceturtdaļfinālistēm. Francija ar 3:0 uzvarēja Dienvidkoreju, Kanāda ar 1:0 pieveica Šveici, bet Austrālija nedaudz pārsteidzoši ar 1:0 uzveica Brazīliju.

Pārsteidzošs rezultāts tika fiksēts spēlē starp Brazīliju un Austrāliju. Lai arī komandas ir tuvu viena otrai pasaules reitingā, tomēr Brazīlija bija uzskatīta par favorītu šajā duelī. Spēle bija līdzīga un bīstami momenti bija pie abu izlašu vārtiem, bet cītīgāk jāstrādā bija austrāliešu vārtsardzei. Vairākas reizes brazīlietes bija ļoti tuvu panākumam un vienā epizodē bumba pat atsitās pret vārtu stabu. Austrālijas izlases pacietīgā spēle deva rezultātu 80. minūtē, kad laukuma vidusdaļā brazīlietes pazaudēja bumbu un austrālietes devās zibenīgā pretuzbrukumā. Lai arī pirmo sitienu brazīliešu vārtsardze atvairīja, tomēr ar atkārtoto viņa netika galā, vārtus guva Kia Simona. Pēc zaudētajiem vārtiem Brazīlijai bija laba izdevība izlīdzināt rezultātu, bet austrāliešu vārtsardze nospēlēja lieliski. Brazīlijas izlases vārtsardze Lusiana turnīra ielaida tikai vienus vārtus! Austrālija ceturtdaļfinālā tiksies ar Japānas un Nīderlandes pāra uzvarētāju.

Ne par velti Francija tiek pieskaitīta turnīra favorītēm. Tāpat, kā visa turnīra gaitā, arī spēlē pret Dienvidkoreju francūzietes uzvaru kaldina jau no pirmajām minūtēm. Francijas komandai sākums padevās lielisks, jo 4. minūtē rezultātu atklāja Marī Laure Delī, kad pēc lieliskas kombinācijas raidīja bumbu jau tukšos vārtos. Pēc četrām minūtē Francijas pārsvaru dubultoja Elodija Tomisa. Arī pēc diviem gūtiem vārtiem francūzietes turpināja dominēt un 48. minūtē tas vainagojās ar vēl vienu panākumu, otros vārtus spēlē guva Delī. Francijas spēlētājām bija vēl vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, kuras palika neizmantotas. Francija ceturtdaļfinālā tiksies ar Vācijas izlasi.

Lai arī Kanāda turnīru aizvada savās mājās, kā arī bija šīs spēles favorīte, Šveice nepiekāpās kanādietēm nevienā brīdī. Visu spēli bija vērojama interesanta spēle ar uzbrūkošu futbolu un daudz bīstamām epizodēm. Rezultāts 1:0 neataino spēles patieso ritējumu, jo abām komandām bija daudz labas iespējas gūt vārtus, kuras palika neizmantotas. Tomēr šajā spēlē pietika ar vieniem gūtiem vārtiem, lai noskaidrotu uzvarētāju, tie tika gūti 52. minūtē, kad precīzi sita Žozē Belangere. Pēc gūtajiem vārtiem spēle turpinājās tādā pašā ritmā, jo Šveice tīkoja izlīdzināt rezultātu, bet kanādiešu fani neļāva komandai iesēsties aizsardzībā. Tomēr, Šveicei neizdevās uzlauzt Kanādas aizsardzību, Kanāda iekļūst ceturtdaļfinālā, kur mērosies spēkiem ar Norvēģijas un Anglijas pāra uzvarētāju.

P.R. – Pasaules reitinga vieta.

Ceturtdaļfinālā savā starp tiksies 1A un 2A pāru uzvarētāji, 3A un 4A pāru uzvarētāji, tāpat arī 1B un 2B pāru uzvarētāji, 3B un 4B pāru uzvarētāji

Resursi:FIFA Women's World Cup Canada 2015™ - FIFA.com

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga