01.07.2014. 18:45
Pasaules kausa izcīņā futbolā, kas norisinās Brazīlijā, šodien tiek noskaidrotas atlikušās divas ceturtdaļfināla dalībnieces. Šobrīd Sanpulu pilsētā Argentīna tiekas ar Šveici.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Pirms tam notikušajā apakšgrupu turnīrā Argentīna spēja uzvarēt visās trijās spēlēs un iegūt maksimāli iespējamos deviņus punktus, kas F apakšgrupā ļāva ierindoties pirmajā pozīcijā. Tiesa, uzvaras tik viegli nemaz nenāca, jo vispirms smagā cīņā ar 2:1 tika uzvarēta Pasaules kausu debitante Bosnija un Hercegovina, bet pēc tam ar 1:0 un 3:2 tika pārspētas attiecīgi Irāna un Nigērija.

Tikmēr Šveice trīs maču laikā tika pie sešiem punktiem, rezultātā E apakšgrupā ieņemot otro vietu. Vienīgais zaudējums (2:5) tika piedzīvots pret Franciju, kamēr uzvaras tika gūtas pār Ekvadoru (2:1) un Hondurasu (3:0).

Argentīna pirmajā Pasaules kausa finālturnīrā 1930.gadā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam lielākos panākumus guva 1978. un 1986.gadā, kad kļuva par čempioni. Vēlāk 1990.gadā vēlreiz izcīnīja otro vietu, bet pēc tam nav tikusi tālāk par ceturtdaļfinālu. Savukārt Šveice piedalās trešajā finālturnīrā pēc kārtas, bet labākie sasniegumi bijuši pagājušā gadsimta trīsdesmitajos un piecdesmitajos gados, kad trīsreiz sasniegts ceturtdaļfināls.

Tikmēr noslēdzošajā astotdaļfināla duelī šodien plkst.23 pēc Latvijas laika Salvadorā Beļģija tiksies ar ASV.

Beļģija bija labākā G apakšgrupā, trīs mačos izcīnot tikpat panākumus. Vispirms nervu kutinošā duelī ar 2:1 tika pārspēta Alžīrija, bet pēc tam uzvarētas arī Krievijas (1:0) un Dienvidkorejas (1:0) komandas. Tikmēr ASV ar četriem izcīnītiem punktiem ieņēma otro pozīciju, jo vispirms ar 2:1 tika uzveikta Gana, bet pēc tam nospēlēts neizšķirti 2:2 ar Portugāli. Pēdējā apakšgrupas mačā gan tika ciests zaudējums, jo ar 0:1 nācās piekāpties Vācijas priekšā.

Beļģija no 1982. līdz 2002.gadam piedalījās sešos finālturnīros pēc kārtas, bet nākamajiem diviem nespēja kvalificēties. Labākais sasniegums ir 1986.gadā izcīnītā ceturtā vieta, bet kopš tā gada nav tikusi tālāk par astotdaļfinālu. ASV pirmajā turnīrā 1930.gadā cīnījās pusfinālā, bet pēc tam finālturnīros nepiedalījās no 1954. līdz 1986.gadam. Jaunāko laiku ērā komandas labākais sasniegums ir iekļūšana ceturtdaļfinālā 2002.gadā.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam.

Pasaules kausa izcīņas futbolā astotdaļfinālam kvalificējās sešas Eiropas un piecas Dienvidamerikas komandas, bet grupu turnīru nepārvarēja neviena Āzijas vienība.

Valstsvienības bija sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīja trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpina cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Brazīlijai ticis gods finālturnīru rīkot otro reizi. Iepriekš 1950.gada turnīrā mājinieki aizspēlējās līdz pat finālam, kurā negaidīti atzina Urugvajas valstsvienības pārākumu. Pasaules kauss pirmo reizi kopš 1978.gada un sesto reizi kopumā tiek rīkots Dienvidamerikā.

Pasaules kausa izcīņa Brazīlijā pārliecinoši kļuvusi par dārgāko vēsturē, kas radījis dažādu sajūtu kontrastu valsts iedzīvotājos. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) un Brazīlijas varasiestādes kopā turnīram iztērējušas aptuveni 14 līdz 16 miljardus ASV dolāru (desmit līdz 11 miljardus eiro), kas ir aptuveni četras reizes vairāk nekā izmaksas 2010.gada Pasaules kausā Dienvidāfrikas Republikā.

Brazīlijā pirmo reizi Pasaules kausa finālturnīru vēsturē tiek izmantota vārtu līnijas tehnoloģija, kas strīdīgās situācijās precīzi ļauj noteikt, vai bumba pilnībā šķērsojusi vārtu līniju.

Pirmo reizi kopš 1950.gada finālturnīrā debitējusi tikai viena izlase - Bosnija un Hercegovina.

Visvairāk reižu Pasaules kausa vēsturē triumfējusi Brazīlijas izlase, kas spējusi kausu pacelt piecas reizes, četras reizes uzvarējusi Itālija, bet trīs - Vācija. Tikmēr Argentīnai un Urugvajai tas izdevies divos gadījumos, bet pa reizei prestižajās sacensībās uzvarējusi arī Anglija, Francija un Spānija, kas ir pašreizējā kausa īpašniece. Tāpat Brazīlija ir vienīgā valstsvienība, kas piedalījusies pilnīgi visos 20 finālturnīros, 18 reizes laukumā devušās Itālijas un Vācijas izlases, bet Argentīna - 16.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.



Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties