16.06.2014. 23:58
Brazīlijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā futbolā pirmdien tika fiksēts pirmais neizšķirts finālturnīrā, Nigērijai un Irānai cīnoties bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0).

Līdz ar to 2014.gada finālturnīrā beidzot fiksēts pirmais neizšķirts. Zīmīgi, ka abas izlases Pasaules kausā nav spējušas uzvarēt jau 16 gadus.

Tāpat interesants fakts, ka Irāna pirmo reizi finālturnīru vēsturē mača laikā neielaida vārtus.

Spēle iesākās azartiski abu komandu izpildījumā, bet teritoriālu pārsvaru tuvākajās minūtēs lēnām pārņēma Nigērijas valstsvienība. Devītajā minūtē divas lieliskas iespējas atklāt rezultātu bija nigēriešiem, kad Ahmeda Musas un Ogenji Onasi izpildītie sitieni lidoja tikai nedaudz garām pretinieku vārtu konstrukcijai. Savukārt 29.minūtē Nigērijas izlases sastāvā tika veikta piespiedu maiņa, jo traumā iedzīvojās Godfrijs Oboabona, kura vietā laukumā nāca Anglijas premjerlīgā ilgus gadus pieredzi guvušais centra aizsargs Džozefs Jobo.

Trīs minūtes vēlāk viltīgu tiešo brīvsitienu izpildīja Musa, taču Irānas pamatvārtsargs Alireza Hakiki ar pūlēm komandu glāba. Bet sekojošajā uzbrukumā Eiropā pazīstamais irānis Reza Hočanedžads pēc stūra sitiena ar galvu teju atklāja mača rezultātu, taču sāncenšu vārtsargs rādīja teicamu meistarību, rezultātu uz tablo saglabājot nemainīgu. Puslaika izskaņā Nigērija uzsāka pamatīgu ofensīvu Irānas laukuma pusē, taču neviena no izveidotajām epizodēm nenoslēdzās rezultatīvi.

Otro puslaiku daudz veiksmīgāk iesāka Irāna, kas aktīvi presingoja nigēriešus, likot pretiniekiem regulāri kļūdīties saspēlē. Taču kopumā otro mača daļu izlases ievadīja daudz mierīgāk un lēnāk nekā tas notika pirmajā puslaikā. Spēles 52.minūtē laukumā uz maiņu nāca Nigērijas izlases uzbrucējs Šola Ameobi, kurš Anglijas premjerlīgas vēsturē visbiežāk ticis laists laukumā ar maiņu.

Sākot ar 60. minūti Irānas futbolisti vairākas reizes pēc kārtas izveidoja bīstamus pretuzbrukumus, taču allaž komandu pievīla epizožu pēdējā piespēle. Cīņā joprojām milzīgs teritoriālais pārsvars piederēja nigēriešiem - 65% pret 35%. Pamatlaika izskaņā lieliska iespēja izraut uzvaru bija Ameobi, taču uzbrucēja izpildītais sitiens mērķi nesasniedza. Pēcāk nevienai no valstsvienībai teicamas iespējas atklāt rezultātu neradās, tādējādi tika fiksēts pirmais neizšķirts finālturnīrā.

Kā zināms, dienas pirmajā mačā Vācija G apakšgrupā ar rezultātu 4:0 sagrāva Portugāli, savukārt grupas otrajā spēlē vakarā vēl spēkosies Gana un ASV.

Irāna finālturnīrā startē ceturto reizi vēsturē. Līdzšinējās deviņās spēlēs tikusi tikai pie vienas uzvaras un divreiz cīnījusies neizšķirti. Savukārt Nigērija pirmajās divās dalības reizēs 1994. un 1998.gadā tika līdz astotdaļfinālam, bet pēc tam 2002. un 2010.gadā nepārvarēja grupu turnīru.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Nigērijas izlases sastāvs: Vinsents Enaijema, Džuvons Ošaniva , Efe Ambroze, Kenets Omeru, Godfrijs Oboabona (Džozefs Jobo, 29.min.), Džons Obi Mikels, Ramons Azīss (Pīters Odemvingijs, 62.min.), Ahmeds Musa, Viktors Mouzess (Šola Ameobi, 52,min.), Ogenji Onasi, Emanuels Emenike.

Irānas izlases sastāvs: Alireza Hakiki, Amīrs Hoseins Sadeki, Mehrdads Pouladi, Džalals Hoseini, Pedžmans Montazero, Aškans Dedžaga (Alireza Džahanbahšs, 78.min.), Andraniks Teimourians, Reza Hočanedžads, Džavads Nekounams, Ehsans Hadžsafi, Hosrovs Heidari (Masouds Šodžaei,89.min.).