08.09.2014. 09:04

, LSM.LV - Sports

Cerības uz trofeju Lietuvas basketbolisti saglabāja ar uzvaru 76:71 pār Jaunzēlandi, bet turki ar 65:64 bija pārāki par Austrālijas valstsvienību. Lietuva un Turcija tiksies cīņā par vietu pusfinālā. Savukārt Serbijas izlase ar 90:72 sagādāja turnīrā pirmo zaudējumu grieķiem un nākamajā spēlē dosies laukumā pret Brazīliju, kas ar 85:65 pieveica Argentīnas valstsvienību un guva kopš 1967.gada pirmo panākumu abu Dienvidamerikas komandu savstarpējās spēlēs.

Itin negaidīti ceturtdaļfinālā iekļuva serbi, kas iepriekš turnīrā zaudēja Francijai, Spānijai un Brazīlijai, bet vietu izslēgšanas kārtā nopelnīja tikai ar uzvarām pār Irānu un Ēģipti.

Ceturtdaļfināla spēles Madridē un Barselonā notiks otrdien un trešdien. Barselonā otrdien spēlēs ASV - Slovēnija un Lietuva - Turcija, bet trešdien Madridē spēkosies Spānija - Francija un Serbija - Brazīlija.

Pašreizējie titula īpašnieki amerikāņi dalību ceturtdaļfinālā iepriekš nodrošināja ar uzvaru 86:63 pār Meksiku un gaidīs tikšanos ar slovēņiem, kas izslēgšanas spēles sāka ar uzvaru 71:61 cīņā pret Dominikānas republiku. Mājinieki spāņi pirmajā izslēgšanas kārtā ar 89:56 sagrāva Senegālas izlasi un nodrošināja tikšanos ar Francijas valstsvienību, kas ar 69:64 bija pārāka par Horvātiju. Jau trešo gadu pēc kārtas nozīmīgos turnīros krustosies Spānijas un Francija ceļi - spāņi bija pārāki 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, bet francūži revanšējās pērn Eiropas čempionātā, kur izcīnīja zeltu. Turklāt tikai pirms dažām dienām savstarpējā grupas spēlē Spānija bija pārāka ar 88:64.

Pasaules kausa priekšsacīkstēs komandas bija sadalītas četrās grupās, kur izspēlēja apļa turnīru. Pa četrām labākajām grupu komandām iekļuva izslēgšanas turnīrā, kas sākās ar astotdaļfināliem. Grupu spēles risinājās Granadā, Seviljā, Bilbao un Grankanārijā, bet izslēgšanas cīņas notiek Madridē un Barselonā. Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 14. septembrī Spānijas galvaspilsētā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa