13.09.2014. 10:11
Pasaules kausa finālturnīrā basketbolā šovakar, plkst. 19.00 Madridē maču par bronzas medaļām uzsāks Lietuvas un Francijas izlašu basketbolisti.

Pirms nepilna gada Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā abas komandas tikās Eiropas čempionāta finālmačā, kurā ar 80:66 uzvaru svinēja francūži. Francijas komandā no pērnā gada sastāva nav līdera Tonija Pārkera, kā arī Nando de Kolo un Aleksisa Ažinsā, bet lietuviešiem šogad jāiztiek bez Eiropas čempionāta fināla rezultatīvākajiem spēlētājiem Lina Kleizas un Manta Kalnieša. Taču šajā turnīrā ievērojami lielākas lomas spēlē jaunie centri - Jons Valančūns un Žofrijs Loverns, kuri pirms gada Eiropas finālā spēlēja vien epizodiski.

Lietuvas izlase Pasaules kausa finālturnīra apakšgrupu posmā, pateicoties pēdējā mačā izcīnītajai uzvarai pār Slovēniju, ieguva pirmo vietu D apakšgrupā un salīdzinoši vieglākus pretiniekus astotdaļfinālā (Jaunzēlande) un ceturtdaļfinālā (Turcija). Tomēr pusfinālā lietuvieši tikai pirmajā puslaikā spēja izrādīt pretestību ASV valstsvienībai.

Francijas basketbolisti finālturnīru sāka ar zaudējumu Brazīlijai, kam sekoja visai skandaloza uzvara pār Serbiju. Turpinājumā trīs spēlēs tika izcīnītas divas uzvaras, kas ļāva ierindoties A apakšgrupas 3. vietā. Astotdaļfinālā francūži tika galā ar horvātiem, bet ceturtdaļfinālā sarūpēja lielāko pārsteigumu šajā turnīrā, ar 65:52 pieveicot mājiniekus, Spānijas basketbolistus. Pusfinālā Francijas komanda otro reizi turnīrā spēkojās ar serbiem, taču šoreiz pārāki izrādījās Serbijas basketbolisti.

Jāpiebilst, ka Lietuvas izlase par Pasaules kausa bronzas medaļām cīnījās arī pirms četriem gadiem Turcijā, kad mačā par 3. vietu ar 99:88 pārspējot Serbiju, kas nespēja atgūties pēc sāpīgā zaudējuma pusfinālā Turcijai. Šovakar situācija varētu būt līdzīga.

Svētdien, plkst. 22.00 Madridē notiks Pasaules kausa finālmačs, kurā pašreizējie čempioni ASV basketbolisti tiksies ar Serbijas izlasi.