06.09.2014. 10:25
Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā basketbolā šodien tiks aizvadītas pirmās četras astotdaļfināla spēles - ASV tiksies ar Meksiku, Francija spēlēs pret Horvātiju, Slovēnija mērosies spēkiem ar Dominikānas Republiku, bet mājiniece Spānija cīnīsies ar Senegālu.

Pirmajā astotdaļfināla mačā Barselonā plkst. 17.00 vieni no turnīra galvenajiem favorītiem ASV basketbolisti tiksies ar Meksiku. Amerikāņi pārliecinoši uzvarēja C apakšgrupā, vidēji mačā gūstot 102,2 punktus un savus pretiniekus pārspējot ar vismaz 21 punkta pārsvaru. Tikmēr meksikāņi ar divām uzvarām piecos mačos ieņēma ceturto vietu D apakšgrupā. Uzvara pār Angolu (79:55) turnīra ceturtajā dienā Meksikas izlasei izrādījās izšķiroša un identiskas uzvaru un zaudējumu bilances gadījumā deva vietu play-off.

Plkst. 19.00 Madridē laukumā dosies pagājušā gada Eiropas čempioni Francijas basketbolisti un Horvātijas izlase. Francūži turnīru iesāka ar zaudējumu Brazīlijai, kam sekoja skandaloza uzvara pār serbiem. Smags zaudējums spāņiem un nedroša uzvara pār Irānu nav pārāk solīda bagāža pirms astotdaļfināla pret Horvātiju. kas apakšgrupu posmā spējusi pieveikt Argentīnu, taču negaidīti zaudējusi Senegālai.

Slovēnijas basketbolisti plkst. 21.00 Madridē uzsāks cīņu ar Dominikānas Republikas uzlasi. Slovēņi apakšgrupu posmu sāka ar četrām uzvarām, tomēr neveiksme pēdējā mačā pret Lietuvu (tikai divi punkti pēdējā ceturtdaļā) liedza izcīnīt pirmo vietu D apakšgrupā. Dominikāņi pasaules čempionātu sāka ar zaudējumu Ukrainai, taču uzvaras pār Jaunzēlandi un Somiju ļāva sasniegt astotdaļfinālu.

Kā pēdējie šovakar laukumā izies mājinieki Spānijas basketbolisti, kas Madridē spēkosies ar Senegālas valstsvienību. Apakšgrupu posmu spāņi aizvadīja ne mazāk pārliecinoši kā amerikāņi, izcīnot piecas uzvaras, lai gan gūto punktu ziņā atpalika no ASV izlases. Senegālai vietu astotdaļfinālā devusi jau minētā uzvara pār Horvātiju, lai gan pēdējo maču rezultāti apliecināja, ka senegālieši tik un tā būtu iekļuvuši play-off, jo savstarpējās spēlēs ar Puertoriko un Filipīnām āfrikāņiem bija labāka gūto un zaudēto punktu attiecība.

Ceturtdaļfināla pārus veidos ASV - Meksikas un Slovēnijas - Dominikānas Republikas, kā arī Horvātijas - Francijas un Spānijas - Senegālas pāru uzvarētāji. Tāpat ceturtdaļfinālos tiksies arī svētdienas maču uzvarētāji - Lietuva/Jaunzēlande pret Turciju/Austrāliju, kā arī Serbija/Grieķija pret Brazīliju/Argentīnu.

Datums Laiks Vieta Spēle
6. septembris 17.00 Barselona ASV - Meksika
6. septembris 19.00 Madride Horvātija - Francija
6. septembris 21.00 Barselona Slovēnija - Dominikānas Rep.
6. septembris 23.00 Madride Spānija - Senegāla
7. septembris 17.00 Barselona Lietuva - Jaunzēlande
7. septembris 19.00 Madride Serbija - Grieķija
7. septembris 21.00 Barselona Turcija - Austrālija
7. septembris 23.00 Madride Brazīlija - Argentīna

Izmantotie resursi:fiba.comLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties