12.04.2015. 12:51
Sestdien, 11. aprīlī, ASV pilsētā Portlendā astoņpadsmito reizi notika "Nike Hoop Summit", kur tradicionāli pulcējas pasaules labākie junioru vecuma basketbolisti. Pasaules izlase kanādiešu trenera Roja Ranas vadībā uzvarēja ASV vienaudžus ar rezultātu 103:101.

ASV izlase pēdējo reizi izvirzījās vadībā astoņas minūtes pirms spēles beigām, brīdi vēlāk iegūstot trīs punktu pārsvaru – 81:84. Pretinieki atbildēja ar 7:0 izrāvienu, panākot plus četri – 88:84. Nepilnas divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām amerikāņi izlīdzināja rezultātu – 98:98, taču izskaņā iemeta tikai vienu no četriem soda metieniem un vienu no pieciem metieniem no spēles.

Paliekot 13,9 sekundēm, amerikānis Lūks Kenards ietrieca bumbu grozā no augšas – 102:101. Amerikāņi nekavējoties pārkāpa noteikumus pret Haiti basketbolistu Skalu Labijēru, kurš iemeta vienu no diviem soda metieniem. Kenarda nākamais metiens tika bloķēts, bet amerikāņu pēdējais tālmetiens nesasniedza mērķi.

Kanādietis Džamals Marejs uzvarētāju labā izcēlās ar 30 punktiem. Labijērs pievienoja 21 punktu un bloķēja sešus metienus. Kenards atbildēja ar 22 punktiem. Pasaules izlase sasniedza rekordu, cīņas gaitā bloķējot 12 amerikāņu metienus.

2011. gada 9. aprīlī “Nike Hoop Summit” piedalījās Dāvis Bertāns. Latviešu uzbrucējs 17 minūtēs guva astoņus punktus, taču pasaules izlase atzina amerikāņu pārākumu ar rezultātu 80:92. Septiņus gadus pirms Bertāna spēlē tika uzaicināts piedalīties Andris Biedriņš, taču viņš toreiz bija aizņemts Eiropas junioru čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Par pirmo Latvijas basketbolistu “Nike Hoop Summit” kļuva Māris Ļaksa, kurš Oregonā viesojās 2000. gadā.

Izmantotie resursi:USA Edged Out 103-101 In 18th Annual Nike Hoop...

Naujenes sporta klubs Naujenes sporta klubs Vecstropi, 18.novembra 416, Naujenes p., Daugavpils n., LV-5413