03.02.2015. 19:07
Pasaules čempionātā junioriem distanču slēpošanā sprintā klasiskajā stilā vienīgais no Latvijas pārstāvjiem, kas uzrādīja pieklājīgu rezultātu, bija Indulis Bikše, kurš 77 dalībnieku konkurencē ieņēma 52.vietu un ieguva vienus no saviem labākajiem punktiem sprintā – 166 FIS punkti. Pārējie trīs mūsējie – Jānis Šņoriņš, Kitija Auziņa un Vineta Pētersone – palika beigās, ar saņemtajiem vairāk nekā 300 FIS punktiem uzrādot sliktāko rezultātu karjerā sprintā.

Šodien ar sprintu klasiskajā stilā Almati sākās Pasaules čempionāts junioriem un U23 grupai distanču slēpošanā. Uz startu izgāja visi četri Latvijas slēpotāji. Izņemot Vinetu Pētersoni, pārējiem sprints nebija galvenais starts, uz ko tika likts uzsvars, tāpēc augsti rezultāti kopumā no mūsu slēpotājiem pirmajā disciplīnā netika gaidīti. Vienīgi pašai Vinetai sprintā, kur viņa līdz šim ir vairāk izcēlusies, šoreiz pagalam neveicās un diemžēl sanāca nostartēt vissliktāk no mūsējiem.

Indulis 1,3km sprintu klasikā veica 3:21,75 un kvalifikācijās uzvarētājam zaudēja 19,87 sekundes, kas deva 52.vietu 77 dalībnieku vidū. Līdz piecdesmitniekam pietrūka pussekunde, bet līdz trīsdesmitniekam daudz – 8,4 sekundes. Nopelnītie 166 FIS punkti ir trešie labākie karjerā, turklāt šāda līmeņa sacensībās klasikā vislabākie. Jānis Šņoriņš labākajam zaudēja 41 sekundi un ierindojās 72.vietā, saņemot otro reizi karjerā virs 300 punktiem – 307 FIS punkti. Visi trīs igauņi bija tuvu viens otram un ierindojās ceturtā desmita beigās., sekundei un vienai vietai starpā šķirot katru no viņiem. Labākais no igauņiem ar 38.vietu, nosprintojot gandrīz 6 sekundes ātrāk par Induli, bija Tomass Kollo. Lietuvieši nestartēja.

Sieviešu konkurencē abas mūsējās nostartēja vāji, zaudējot labākajai ļoti daudz un apsteidzot vien trīs dalībnieces, ieskaitot 16 gadus jauno un līdz šim nevienās FIS sacensībās nestartējušo mongolieti un pagājušā gadā pasaules junioru čempionātā sprinta kvalifikācijā pēdējā vietā palikušo ungārieti. Nepiedaloties šosezon FIS sacensībās, Vinetas reitings sprintā pasliktinājās par 40 punktiem un krietni pārsniedza 200, taču, neskatoties uz to, viņa pēc reitinga bija 44.vietā. Taču starts neizdevās, jo 1,3km sprintu viņa veica 4:29,74 un atpalikšana no labākas vairs nebija sekundēs, jo tika zaudēta viena minūte, kas deva 58.vietu no 61 dalībnieces. Nopelnītie 381,97 FIS punkti ir viņas sliktākais rādītājs karjerā un pat par 72 sliktāk nekā pirms diviem gadiem pieaugušo pasaules čempionāta sprinta kvalifikācijā, kad viņai vēl bija 13 gadi. Kitija Auziņa bija labākā no abām, bet vadošajai arī zaudēja ļoti daudz – 52 sekundes – un ierindojās vienu vietu priekšā Vinetai. Arī Kitijas nopelnīti 334 FIS punkti ir sliktākais viņas rādītājs. Labākā no igaunietēm bija Vērpalu meita Anete, kas atpalika uz pusi mazāk nekā mūsējās (+24,59 s) un uzrādīja 39.rezultātu, bet Seila Pēka bija vēl 11 sekundes lēnāka un ierindojās 51.vietā.

Zintis Bikše pastāstīja, ka esot grūti ar smēriem, jo pie tādas sniega konsistences nav viegli atrast pareizo, jo praktiski nevieni smēri īsti neslīd, un tad ir svarīga, kāda ir pati slēpe. Par Induļa sniegumu viņš noteica, ka ir apmierinoši un ka vienmēr var labāk.

Junioriem finālā uzvaru svinēja norvēģis Fredriks Risets, kas aiz sevis atstāja pagājušo vasaru FIS rollerslēpošanas sacensībās Madonā trešo vietu ieguvušo krievu Aleksandru Bakanovu un savu tautieti Johanesu Klebo. Juniorēm ar divām pārstāvēm trijniekā bija Krievija, jo Jūlija Belorukova un Natālija Ņeprajeva izcīnīja otro un trešo vietu, bet par viņām vēl ātrāka bija un Vācija zeltu atnesa 2013.gada Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla uzvarētāja sprintā un šīs sezonas “Tour de ski” dalībniece Viktorija Karla.

Rīt juniorēm 5 km brīvajā stilā ar intervāla startu, bet U23 grupas meitenēm 10km.

Rezultāti: FIS Junior/U23 World Ski Championships - Almaty...

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801