22.01.2014. 13:39
Pasaules čempions jostu cīņā Kristaps Kalnakārklis (23) jaunajā gadā aizvadījis jau divus turnīrus grieķu-romiešu cīņā. Janvāra pirmajā pusē viņš izcīnīja septīto vietu Somijas turnīrā, bet nupat viņš piedalījās arī lielās sacensībās Sibīrijā.

Olimpiskajā sporta veidā - grieķu-romiešu cīņā - liepājnieks Kalnakārklis startē svara kategorijā līdz 66 kilogramiem. Somijā viņš piedalījās "Herman Kare" turnīrā un 16 dalībieku konkurencē izcīnīja 7. vietu. Savukārt nupat Krievijā noslēdzās Tjumeņas "Grand Prix", kur 29 dalībnieku konkurencē latvietis piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā kārtā (0:9 pret poli Davidu Karečinski) un neiekļuva astotdaļfinālā.

2013. gadā Kalnakārklis kļuva par pasaules čempionu neolimpiskajā sporta veidā - jostu cīņā, savukārt mūsu Jānis Rērihs ieguva pasaules vicečempiona titulu. Par jostu cīņu plašāka sabiedrība uzzināja Kazaņā notikušajā pasaules Universiādē, kad minētais Rērihs izcīnīja 5. vietu. Par aizvadītā gada sasniegumiem jostu cīņā savu pateicību izteica arī Latvijas valsts, piešķirot naudas balvas - Kalnakārklis saņēma 2000, bet Rērihs tika pie 1200 latiem.

Grieķu-romiešu cīņā ir krietni lielāka konkurence un augstāks līmenis, tāpēc tur sasniegt augstus rezultātus un izpelnīties valsts atzinību ir daudz grūtāk.

Izmantotie resursi:fila-official.comwrestrus.rumk.gov.lv

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa