14.05.2015. 21:33

, LSM.LV - Sports

(papildināts ar Čehijas izlases iekļūšanu pusfinālā) Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krievijas izlasi sestdien pusfinālā gaidīs tikšanās ar ASV valstsvienību, bet otru finālistu noteiks Kanādas spēlē pret Čehiju.

Cīņā par vietu pusfinālā krievi ieguva 3:0 pārsvaru, ko Zviedrijas izlase likvidēja, taču Jevgēņijs Malkins ar saviem otrajiem vārtiem spēlē nodrošināja uzvaru, ko nostiprināja vēl viena ripa jau tukšos zviedru vārtos.

Pirmās trešdaļas vidū Krievijas izlase izmantoja lielo skaitlisko vairākumu un Sergejs Mozjakins uzbrukuma izspēli noslēdza ar precīzu metienu Jonasa Enrota sargāto vārtu tuvajā stūrī. Savukārt Sergejs Širokovs četras minūtes vēlāk paspēja iebakstīt vārtos Enrota nenofiksētu ripu. Otrās trešdaļas sākumā viens pret vārtiem izrāvās Malkins un trešo reizi pārspēja Enrotu, kuru vārtos nekavējoties aizstāja Anderss Nilsons.

Zviedrijai rezultāta starpību izdevās samazināt, spēlējot vairākumā, otrā perioda vidū ar Jona Klingberga tālu plaukstas metienu, pēc kura spēlētāju piesegtais vārtsargs Sergejs Bobrovskis ripu nepamanīja. Trešā perioda ceturtajā minūtē Bobrovskis nepaspēja pārvietoties un Antons Landers vārtu tukšajā pusē raidīja ripu no patālas distances.

Neizšķirtu piecas minūtes pirms cīņas beigām atjaunoja ripas lidojumu pielabojušais Luī Eriksons, taču Krievijas izlasei vajadzēja tikai 26 sekundes, lai Malkins ar rikošeta no aizsarga slidas palīdzību atjaunotu vienu vārtu pārsvaru. Zviedri divas minūtes pirms spēles beigām noņēma vārtsargu un ielaida ripu tukšos vārtos pēc Vladimira Tarasenko metiena.

Abas komandas pērn Minskā tikās pasaules čempionāta pusfinālā, kur pārāki ar 3:1 bija krievi.

Savukārt Prāgā vadībā pabija abas komandas. Rezultātu mājiniekiem atklāja Jans Kovāržs, bet Tuomo Rūtu un Jusi Jokinenens otrā perioda sākumā jau izvirzīja vadībā Somijas izlasi. Vēl līdz pēdējam pārtraukumam Jāgrs un Kovāržs atguva vienu vārtu pārsvaru Čehijai, savukārt trešajā periodā Aleksandrs Barkovs atkal panāca izlīdzinājumu - 3:3. Tomēr četrarpus minūtes līdz spēles beigām izšķirošos vārtus guva Jāgrs. Priekšpēdējā minūtē Vladimirs Sobotka vēl iemeta ripu tukšos vārtos.

Jau vēstīts, ka pusfinālā pirmā iekļuva ASV izlase ar uzvaru 3:1 pār Šveici. Savukārt Kanāda spēcīgāko komandu četrinieku sasniedza ar graujošu 9:0 uzvaru pār Baltkrievijas valstsvienību.

Līdz ar Kanādas un Baltkrievijas spēli tika labots pasaules čempionātu absolūtais apmeklētības rekords. Prāgā un Ostravā tobrīd sešas spēles pirms turnīra noslēguma čempionātu norisei klātienē sekoja 652 348 līdzjutēji. Iepriekšējais rekords - 640 044 skatītāji - bija sasniegts pērn Minksā, Baltkrievijā.

Finālspēles par medaļām risināsies svētdien.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601