21.01.2015. 23:56
Šovakar pasaules čempionātā handbolā A un B apakšgrupās sacentās komandas, kas līdz šim vēl nebija zaudējušas – pasaules čempione Spānija mērojās spēkiem ar mājinieci Kataru, bet Horvātija spēlēja pret Maķedoniju.

A apakšgrupā gan Spānija, gan Katara bija izcīnījušas pa trim uzvarām. Ja pasaules čempionu panākumi bija pašsaprotami, tad Kataras uzvara pār Slovēniju (pirms tam bija pārspētas arī Brazīlija un Čīle) bija sava veida pārsteigums.

Arī šīvakara spēli veiksmīgi iesāka spāņi, izvirzoties vadībā jau pašā spēles sākumā un iekrājot vairāku vārtu pārsvaru, kas vienubrīd pieauga līdz +3 (5:2). Puslaika beigu daļā Katarai gan izdevās gūt četrus vārtus pēc kārtas un pirmās 30 minūtes noslēgt savā labā – 10:8.

Lielāko daļu otrā puslaika Katara atradās vadībā, saglabājot 1-3 vārtu pārsvaru, bet vairākkārt Spānijai izdevās rezultātu līdzsvarot. Lūzuma punkts notika piecas minūtes līdz spēles beigām, kad Viktors Tomāss pēc ilgāka laika izvirzīja Spāniju vadībā, panākot 25:24. Nedaudz vēlāk Katara gan panāca izlīdzinājumu, bet pēdējās trīsarpus minūtēs vārtus guva tikai spāņi, izcīnot ceturto uzvaru četrās spēlēs – 28:25.

Valero Rivera guva septiņus vārtus Spānijas labā, bet Kataras valstsvienībā rezultatīvākais spēlētājs ar 10 vārtiem bija Žarko Markovičs. Jāatgādina, ka abas komandas jau iepriekš bija nodrošinājušas vietu astotdaļfinālā.

Šovakar vietu astotdaļfinālā nodrošināja arī Slovēnija, saspringtā cīņā ar 35:32 pieveicot Brazīliju. Slovēnija praktiski visu spēli atradās vadībā, taču brazīlieši neļāva pretiniekiem pārāk tālu atrauties, vairākkārt arī izvirzoties vadībā un saglabājot intrigu līdz spēles izskaņai. Izšķirošajos momentos veiksmīgāk gan nospēlēja slovēņi, kuru rindās pēc bālās spēles pret Kataru (tikai trīs vārti) atkal spīdēja Dragans Gajičs, izceļoties 12 reizes.

Uz pēdējo vietu astotdaļfinālā no A grupas pretendē Brazīlija (2 punkti), Baltkrievija (2) un arī Čīle (0). Baltkrievija šovakar izcīnīja pirmo uzvaru, pārspējot Čīli ar 34:23. Pēdējā apakšgrupu kārtā Brazīlija spēlēs pret Čīli, bet Baltkrievija pret Kataru.

B grupas līderu cīņā Horvātija apspēlēja Maķedoniju. Spēles sākums gan veiksmīgāks bija maķedoniešiem, kas pirmā puslaika vidū panāca +4 (9:5), taču puslaiku izsēja un pārtraukumā devās jau ar vienu vārtu deficītu – 14:15. Otrajā puslaikā teicami Horvātijas vārtos darbojās Mirko Alilovičs un pakāpeniski horvātu pārsvars pieauga, puslaika vidū sasniedzot jau piecus vārtus (22:17). Aliloviča lieliskais sniegums un viņa komandas biedru veiksmīgā spēle uzbrukumā ļāva Horvātijai izcīnīt ceturto uzvaru pēc kārtas – 29:26.

Austrija ar vieglu uzvaru pār Irānu (38:26, pēc 1. puslaika – 18:13) kļuva par trešo komandu B grupā pēc Horvātijas un Maķedonijas, kas kvalificējās astotdaļfinālam. Irāna kļuvusi par pirmo no astoņām komandām, kas sacentīsies Prezidenta kausā jeb turnīrā, kur tiks noskaidrotas pēdējo astoņu vietu ieguvējas šajā čempionātā. Uz pēdējo vakanci astotdaļfinālā B grupā pretendē Tunisija un Bosnija. Savstarpējā spēlē šovakar pārāki bija tunisieši (27:24 (15:14)), kam pēdējā kārtā jāspēlē pret pastarīti Irānu, kamēr Bosniju sagaida cīņa pret grupas uzvarētāju Horvātiju.

Rīt ceturto spēli C grupā aizvadīs Aleksandra Pētersona pārstāvētā Islande, kam pietiek ar neizšķirtu pret Čehiju, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs. Zviedrija (6 punkti), Francija (5) un Ēģipte (4) vietu astotdaļfinālā jau nodrošinājušas, bet uz pēdējo vakanci pretendē jau pieminētās Islande (3) un Čehija (0), kā arī Alžīrija (0). D grupā pagaidām neviena komanda nākamajai kārtai nav kvalificējusies, bet priekšgalā ir Vācija (5), kam seko Dānija (4), Polija (4), Argentīna (3), Krievija (2) un Saūda Arābija (0).

Kalendārs/rezultātiTurnīra tabulasSpēlētāju statistika

Izmantotie resursi:Handball World Championship 2015 in QatarLatvijas Handbola federācija - Handball.lv

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa