01.09.2014. 13:49
Jau otrdien, 2. septembrī, Norvēģijas pilsētās Hafjellē un Lillehammerē startēs pasaules čempionāts kalnu riteņbraukšanā. Latvijas izlasi nozīmīgajās sacensībās kopumā pārstāvēs septiņi sportisti, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Šīs sezonas galvenais notikums MTB XCO riteņbraukšanā, kas ar katru gadu kļūst aizvien populārāka, ir pasaules čempionāts. Tas šogad norisinās Norvēģijas pilsētās Hafjellē un Lillehammerē.

Par pasaules čempionāta medaļām dažādās vecuma un konkurences grupās cīnīsies labākie XCO krosa, XC eliminatora un downhilla braucēji. Uz Norvēģiju devušies arī septiņi Latvijas MTB riteņbraucēji.

Elites grupā XCO krosa disciplīnā Latviju pārstāvēs šī gada valsts čempions Matīss Preimanis, kurš sekmīgi startējis arī vairākos pasaules kausa izcīņas XCO krosā posmos un citās starptautiskās sacensībās. Matīss sevi vairākkārt pierādījis kā lielu cīnītāju, kurš spēj uzlabot savas pozīcijas trasē sacensību laikā. Tikmēr debiju tik augsta mēroga riteņbraukšanas sacensībās piedzīvos Oskars Muižnieks. Alūksnietis un kādreizējais Latvijas biatlona izlases dalībnieks šogad izcīnīja trešo vietu Latvijas čempionātā, kā arī atzīstami startējis vietējā mēroga MTB sacensībās.

U23 grupā mūsu valsts godu aizstāvēs trīs riteņbraucēji – Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms un Pēteris Janevics. Pētersons šogad gana sekmīgi startēja gan dažos pasaules kausa posmos, gan arī Eiropas čempionātā, ierindojoties trešā desmita sākumā. Latvijas čempionātā cēsinieks aizraujošā cīņā ierindojās otrajā pozīcijā. Tikmēr Mārtiņš Blūms šosezon uzvarēja Latvijas čempionātā MTB maratonā, tomēr tad viņam, neveiksmīgi krītot vienās no sacensībām, nācās izlaist virkni starptautiskās sacensības. Blūms atgriezās uz pašmāju XCO čempionātu, kurā noslēdza labāko sešinieku. DPA Cycling team pārstāvis Pēteris Janevics pēc veiksmīgā sezonas sākuma, turpinājumā cīnījās ar savainojumu, kas liedza parādīt savus labākos rezultātus. Jaunais sportists ir pilns gatavības sevi apliecināt pasaules čempionātā.

Vēl divi Latvijas riteņbraucēji startēs junioru grupā. Dalībnieku vidū būs šī gada valsts čempions Dāvis Perševics un vicečempions Tomass Kārlis Iļjenko. Abiem braucējiem šī būs lieliska pieredze, tomēr uz augstiem rezultātiem cerības ir nelielas. Latvijas izlases galvenais treneris ir Normunds Noreiko.

Pasaules čempionāta MTB XC kalendārs:02.09, XCE (Eliminatora sacensības), vīrieši04.09, XCO kross, juniori vīri05.09, XCO kross, U23 vīri06.09, XCO kross, Elites vīriBojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties