03.08.2015. 19:09
Vakar Skotijas pilsētā Forresā notika pasaules čempionāta orientēšanās sportā sprinta distances finālsacensības, kurām bija kvalificējušies trīs Latvijas izlases sportisti. Artūrs Pauliņš finišēja 35., Dāvis Dišlers, 36. un Andris Jubelis - 38.vietā.

Pasaules čempionāta sprinta distance Skotijas nelielās pilsētas Forresas ielās un parkos nebija ārkārtīgi tehniski sarežģīta, bet pieprasīja nepārtrauktu uzmanību un prasmi izvēlēties īsākos ceļu variantus, kas bija izšķiroši distancē, kurā vietu sadalījumu izšķīra sekundes.

4,1 km garajā distancē, kurā bija jāapmeklē 23 kontrolpunkti, par uzvarētāju kļuva Jonass Leandersons no Zviedrijas, kurš distance veica ar laiku 13.12. Labākais Latvijas pārstāvis sprinta distancē atkal bija Artūrs Pauliņš, kuram par vienu pozīciju izdevās uzlabot savu visu laiku labāko rezultātu - šoreiz 35.vieta, 1:17 aiz uzvarētāja. 36.vietā finišēja Dāvis Dišlers, kurš no A.Pauliņa atpalika septiņas sekundes. Andris Jubelis distancē pavadīja vēl četras sekundes vairāk un ierindojās 38.vietā.

Neviens no sportistiem nebija īsti apmierināts ar savu sniegumu finālā. Visi trīs pieļāva daudz variantu kļūdas. A.Jubelis minēja, ka praktiski visu laiku izvēlējās sliktākos variantus kopumā zaudējot vismaz 40 sekundes. A.Pauliņš teica, ka beigu daļā, kas bija ļoti skrienama, pietrūka ātruma. D.Dišlers pilnīgi nav apmierināts ar savu skrējienu, jo šobrīd ir labā skriešanas formā, bet pievīla orientēšanās.

Šodien pasaules čempionātā ir atpūtas diena, bet jau rīt tiks aizvadītas vidējās distances finālsacensības.

Informāciju sagatavoja:LOF preses dienests