01.01.2016. 11:36
Pasaules čempionātā (PČ) hokejā junioriem (U-20) augstākajā divīzijā, kas norisinās Somijas galvaspilsētā Helsinkos, ceturtdien noskaidrojās visi ceturtdaļfinālu pāri.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Cīņā par medaļām Somija spēlēs pret Kanādu, Čehija mērosies spēkiem ar ASV, Zviedrija tiksies ar Slovākiju, bet Krievijas pretinieki būs Dānijas vienaudži. Savukārt par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā sērijā līdz divām uzvarām cīnīsies Šveices un Baltkrievijas jaunie hokejisti. Šī dueļa zaudētāji izkritīs uz I divīzijas A grupu, bet viņu vietā nākamajā čempionātā spēlēs Latvijas juniori.

Ceturtdien Zviedrija ar 5:2 uzvarēja Kanādu, Somija ar 5:4 Čehiju, Krievija ar 2:1 Slovākiju, bet ASV ar 4:1 Dāniju.

Grupu turnīru bez zaudējumiem noslēdza Zviedrijas un Krievijas izlases. Zviedri guva četrus panākumus pamatlaikā un ar 12 punktiem ieņēma pirmo vietu A apakšgrupā, kurā otrie palika amerikāņi ar deviņiem punktiem, Kanāda bija trešā ar pieciem punktiem, Dānija nopelnīja trīs, bet Šveice vienu punktu.

Pērn čempionātā uzvarējusi Kanāda četros grupas mačos izcīnīja tikai divas uzvaras pret Dāniju un Šveici (pagarinājumā).

B apakšgrupā Krievija izcīnīja 11 punktus, Somija deviņus, Čehija septiņus, Slovākija trīs, bet Aleksandra Beļavska trenētā Baltkrievijas U-20 izlase palika tukšā.

Ceturtdaļfināli notiks sestdien, pusfināli pirmdien, bet spēles par medaļām otrdien.

Latvijas U-20 izlase decembra pirmajā pusē Vīnē (Austrija) izcīnīja uzvaru 1. divīzijas A grupā un nākamajā sezonā spēlēs augstākajā divīzijā, kur pēdējo reizi cīnījās 2013. gadā.Trāpītava, SIA Pulkveža 16, Ventspils, LV-3601
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties