05.01.2017. 09:02

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Atlētu sapulci ierosināja Pasaules kausa sezonas līderis francūzis Martēns Furkads, kā arī čehs Mihals Šlezingrs un amerikānis Lovels Beilijs. Furkads iepriekš teica, ka aicinās sportistus boikotēt Pasaules kausa sacensības, ja nesekos rīcība pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) komisijas ziņojuma, kurā aizdomas par dopinga pārkāpumiem krita uz 31 Krievijas biatlonistu.

Pēc pusstundu ilgušās sapulces biatlonisti vienojās nosūtīt IBU savas prasības, kuras publiski nenosauca.

Furkads uzskata, ka pret Krieviju bija jāvēršas nopietnāk, nevis tikai jāatņem divu nozīmīgu sacensību rīkošanas tiesības, kas zaudētājos, pēc francūža domām, atstās tikai krievu biatlona fanus, kuri notikušajā nav vainojami. Taču vienpersoniski Furkads boikota ideju nevirzīs.

"Negrasos sevi upurēt citu labad. Neesmu ne Martins Luters Kings, ne Nelsons Mandela," savu lēmumu neprotestēt vienatnē Furkads skaidroja Francijas medijiem.

Savukārt Norvēģijas biatlonisti Emils Hegle Svendsens un Ole Einars Bjerndālens teica, ka neuzskata boikotu par pareizu risinājumu. Svendsens nevēlas tā rīkoties, balstoties tikai uz baumām, mediju informāciju un paša sajūtām, savukārt Bjerndālens mudināja drīzāk veikt ļoti nopietnu izmeklēšanu un atrast tos, kas varēti būt krāpušies ar dopingu.

Pasaules kausa posms Oberhofā, Vācijā, sāksies ceturtdien ar sprintu vīriešiem. Latviju pārstāvēs Ilmārs Bricis, Roberts Slotiņš un Daumants Lūsa, bet izlases līderis Andrejs Rastorgujevs nolēmis gatavoties treniņos, lai sasniegtu labākos rezultātus sezonas atbildīgākajos startos.Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties