25.12.2015. 18:35
Latvijas komanda Rīga Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta spēlē Piņķos piektdien ar 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) piekāpās Sanktpēterburgas SKA-Serebrjanije ļvi vienībai, tādējādi pārtraucot piecu uzvaru sēriju

Vienīgos vārtus Latvijas kluba labā guva uzbrucējs Roberts Locāns, kuru uz MHL vienību nosūtījusi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas Dinamo.

Jau mača otrajā minūtē rīdzinieki ieguva tiesības izpildīt soda metienu, tomēr Locāns to nerealizēja. Trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām Dmitrijs Šaļimovs viesus izvirzīja vadībā, bet otrās trešdaļas sestajā minūtē Vasīlijs Glotovs pārsvaru dubultoja.

Lai gan trešā perioda sākumā Locāns ar precīzu metienu vārtu apakšējā stūrī vienus vārtus atguva, tomēr Rīga piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Par labāko spēlētāju "Rīgas" vienībā tika atzīts aizsargs Roberts Kaļķis.

Vienības savā starpā tikās jau ceturtdien, kad, aizvadot savu pirmo maču gandrīz mēneša laikā, uzvaru ar 5:2 izcīnīja Rīga.

Pirms ceturtdienas spēles savu iepriekšējo maču Rīga aizvadīja vien 29.novembrī, kad savā laukumā ar 9:1 pieveica turnīra pastarīti Minskas Dinamo-Raubiči no Baltkrievijas, bet kopumā komanda pirms pārtraukuma bija guvusi četras uzvaras pēc kārtas, kas gan visas bija izcīnītas pret vienu un to pašu pretinieku.

Nepilnu mēnesi ilgais pārtraukums Rīgas komandai bija saistīts ar Latvijas U-20 izlases dalību pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā, kur valstsvienība uzvarēja visās piecās spēlēs un nodrošināja sev atgriešanos starp planētas spēcīgākajām komandām.

Pēc šodienas mača svētdien un pirmdien rīdzinieki uzņems vēl vienu Sanktpēterburgas komandu SKA-1946.

Rietumu konferences Ziemeļrietumu divīzijas kopvērtējumā Rīga ar 30 punktiem 25 spēlēs ieņem sesto vietu starp astoņām komandām, bet SKA-Serebrjanije ļvi ar 49 punktiem 30 mačos ir šīs divīzijas ceturtajā vietā.

Šajā sezonā MHL spēlē 31 komanda no Krievijas, Baltkrievijas, Latvijas un Kazahstānas. Visas komandas ir sadalītas divās konferencēs - Austrumu un Rietumu, kas tālāk iedalās divīzijās (kopā četras). Regulārajā čempionātā katra komanda spēlēs tikai ar savas konferences komandām (četras spēles ar katru savas divīzijas komandu un divas spēles ar savas konferences otras divīzijas komandām), kopā aizvadot 42 spēles (21 savā laukumā un 21 izbraukumā). Izslēgšanas turnīram kvalificēsies četras divīzijas spēcīgākās vienības.

Rīgas komandu jau otro sezonu trenē Ronalds Ozoliņš, kuram palīdz Juris Opuļskis.

Iepriekšējās piecās sezonās Rīgas komanda spējusi sasniegt izslēgšanas turnīru. Pagājušajā sezonā Rietumu konferences izslēgšanas spēļu 1/16 fināla sērijā līdz trim uzvarām Latvijas komanda zaudēja visās trijās spēlēs un izstājās no turpmākās cīņas.