10.05.2013. 18:42
Pasaules čempionāta astotās spēļu dienas pirmajā mačā panākumu svinēja Austrijas izlases hokejisti.

Helsinku apakšgrupas spēlē Austrijas valstsvienība pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 uzvarēja Slovākijas hokejistus.

Mača 9. minūtē Tomāšs Surovijs izvirzīja Slovākijas izlasi vadībā, bet otrā perioda 14. minūtē Gerhards Unterlugauers panāca izlīdzinājumu. Pamatlaika turpinājumā un papildlaikā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās, bet pēcspēles metienu sērijā divus punktus austriešiem nodrošināja Tomass Vaneks.

Tikmēr Stokholmas apakšgrupas spēlē Čehijas izlases hokejisti ar 4:2 pieveica Slovēnijas valstsvienību.

Jau 6. minūtē skaitliskajā mazākumā vārtus guva tikai nesen pieteiktais čehu uzbrucējs Petrs Koukals, bet pēc 42 sekundēm Roberts Saboličs vairākumā izlīdzināja rezultātu. Pirmās trešdaļas 12. minūtē Roks Tičars panāca 2:1 slovēņu labā, tomēr 43 sekundes līdz perioda beigām Jirži Hudlers vairākumā atjaunoja līdzsvaru rezultātā.

Tomēr pēdējās 20 minūtēs čehiem divreiz izdevās realizēt skaitlisko vairākumu - 6. minūtē izcēlās Zbineks Mihaleks, bet 16. minūtē precīzs bija Jirži Novotnijs, nodrošinot Čehijas izlasei uzvaru.

Šovakar tiks aizvadītas vēl divas spēles, kurās tiksies Krievijas un Somijas izlases, kā arī Kanādas un Baltkrievijas izlases.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009