18.02.2014. 11:59
2014. gada olimpisko spēļu hokeja turnīru sasniegusi izslēgšanas spēļu fāze. Latvijas valstsvienība pulksten 19:00 mēģinās revanšēties Šveicei par apakšgrupā piedzīvoto neveiksmi un lūkos pāršķirt jaunu lappusi mūsu hokeja vēsturē, pirmo reizi kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Tiešraide kanālā TV3.

, nra.lv, Sports

Latvijas un Šveices izlases tikās 2014. gada olimpisko spēļu hokeja turnīra atklāšanas spēlē 12. februārī. Edgars Masaļskis vairākas reizes glāba komandu no droša vārtu zaudējuma un atvairīja 38 metienus, uzbrukumā Herberts Vasiļjevs un Ronalds Ķēniņš pārbaudīja sāncenšu vārtu konstrukcijas izturību, tomēr Latvijas spēlētāji cieta ļoti sāpīgu neveiksmi. Uzbrucējs Simons Mozers izskaņā raidīja ripu Masaļska cietokšņa virzienā, taču tā atsitās pret mūsējo aizsargu Georgiju Pujacu un ar rikošeta palīdzību atrada ceļu Latvijas vārtos. Pietrūka astoņas sekundes, lai 2013. gada pasaules vicečempioniem atņemtu punktus.

"Parādījām, ka varam spēlēt, un tas ir galvenais. Parādījām raksturu. Tas, ka beigās nepaveicās – domāju, tas mums tikai vēl vairāk iedos pa pakaļu. Pašiem sev. Nenokārsim galvas, bet tikai vēl vairāk motivēsimies," teica spēles galvenais varonis Masaļskis, uzsverot visiem labi zināmo - pati svarīgākā spēle būs ceturtā jeb cīņa par ceturtdaļfinālu. Latvijas izlasei tiks dota iespēja revanšēties par nežēlīgo neveiksmi, kas tika piedzīvota pirms nepilnas nedēļas.

Grūti noticēt, ka galvenais treneris Teds Nolans pēc viena mača pārtraukuma vārtu drošību neuzticēs 33 gadus vecajam Masaļskim, kurš atvairījis 93,59% sāncenšu metienu, dalot sesto pozīciju ar trīs spēlēs trīs uzvaras izcīnījušo Zviedrijas izlases pirmo numuru Henriku Lundkvistu. Masaļskis Latviju pārstāvēja arī 2002., 2006. un 2010. gada olimpiskajās spēlēs.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Teds Nolans dienu pirms mača vārtsargu gan nenosauca, taču atklāja citas izmaiņas - trešajā virknējumā spēlēs Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs un Ronalds Ķēniņš, bet ceturtā maiņa būs enerģijas. Pirmie divi uzbrucēju trio paliks bez izmaiņām (Lauris Dārziņš - Jānis Sprukts - Miķelis Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš - Zemgus Girgensons - Mārtiņš Karsums). "Pirmās trīs maiņas spēlēs daudz," Nolanu citē ziņu aģentūra LETA.

Tikmēr Šveices izlases vārtsargs Jonass Hillers ir vienīgais, kurš piedalījies divās spēlēs un nav ļāvis sāncenšiem ieņemt sargāto cietoksni. Anaheimas "Ducks" vārtsargs, kurš tika atzīts par Nacionālās hokeja līgas decembra trešo zvaigzni un ar 13 panākumiem pēc kārtas atkārtoja līgas rekordu, nodrošināja uzvaras ar 1:0 pret Latviju un pieredzējušo Čehiju.

Šveice vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret apakšgrupu turnīra uzvarētāju Zviedriju - 0:1. Vārti tika zaudēti pēc tam, kad 53. minūtē vārtsargs Reto Berra no Kalgari "Flames" nesavaldīja atlēkušo ripu un zviedru veterāns Daniels Alfrēdsons to raidīja tukšos vārtos.

Latvijas sāncenši komfortablāk jūtas, spēlējot otrā numura lomā, jo izpausties var Šveices lielākie plusi - lieliska vārtsarga spēle, disciplīna, pašaizliedzība, noslīpētās nianses. Tikmēr favorīta lomas izmantošanai trūkst momentu realizācijas - par to varējām pārliecināties spēlē starp Latvijas un Šveices izlasēm apakšgrupā.

Tā kā Šveices valstsvienība guva tikai divus vārtus, nevienam no hokejistiem neizdevās tikt pie diviem rezultativitātes punktiem. Tomēr tas nenozīmē, ka nav jāuzmanās no sāncenšu uzbrucējiem. Joprojām tukšā ir Šveices čempionāta rezultatīvākais spēlētājs (46 punkti 44 spēlēs) Romāns Viks un Nešvilas "Predators" aizsargs Romāns Josī, kurš pagājušajā gadā tika atzīts par pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju.

Nevienu no desmit metieniem nav izmantojis arī Nino Niderraiters no Minesotas "Wild". Uz sāncenšu vārtiem par četriem metieniem mazāk raidījis Damjens Bruners no Ņūdžersijas "Devils", izniekojot vairākas iespējas arī pret Latvijas hokejistiem.

Ir jāpāršķir jauna lappuse un jāaizmirst par trim spēlēm apakšgrupā. Nozīme būs tikai šovakar parādītajam sniegumam. Uzvara ļaus pāršķirt jaunu lappusi arī Latvijas hokeja vēsturē - līdz šim augstākais sasniegums ir devītā vieta 2002. gada olimpiskajās spēlēs Soltleiksitijā, bet ceturtdaļfinālu nav izdevies sasniegt nevienu reizi. Arī pēdējais panākums izcīnīts pirms 12 gadiem Amerikas Savienotajās Valstīs, noslēdzošajā spēlē Ukrainas vārtos iemetot deviņas ripas.

Spēles sākums pulksten 19:00, tiešraide kanālā TV3. Tikmēr portāls Sportacentrs.com piedāvās teksta tiešraidi, ļaujot mača gaitā iepazīties ar ekspertu viedokļiem.

Latvijas un Šveices valstsvienību pāra uzvarētāja ceturtdaļfinālā trešdien pulksten 19:00 tiksies ar olimpisko čempioni Kanādu.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933