24.08.2014. 20:42
Latvijas basketbola vīriešu izlase izbraukumā Slovākijā ar 89:65 pieveica vietējo valstsvienību, svinot piekto uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijā un nodrošinot vietu finālturnīrā. Par pirmo vietu grupā gan vēl būs jāpacīnās ar Rumānijas basketbolistiem.

Latvijas izlase iepriekšējā spēlē tikai par mata tiesu izvairījās no sava pirmā zaudējuma atlases grupā, taču pagarinājumā tomēr izdevās nokārtot uzvaru. Nu bija jādodas izbraukumā pie slovākiem, cenšoties nodrošināt vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā.

SākumsastāviLatvija: Meiers, Janičenoks, Bērziņš, Blūms, StrēlnieksSlovākija: Dorazils, Ziaks, Sedmāks, Jass, Biliks

Latvijai spēles sākums padevās ne pārāk labs, jo ātri tika ielaisti septiņi punkti un divas piezīmes divās minūtēs bija sakrājis Bērziņš. Viņa vietā Ainars Bagatskis sūtīja Rolandu Šmitu, kura uznāciens izvērtās lielisks - pieci punkti īsā laika sprīdī. Divus trejačus ielika Strēlnieks, rezultatīvs bija Bertāns, un pirmo ceturtdaļu Latvija noslēdza ar 20:16.

Otrajā ceturtdaļā un spēles atlikušajā laikā arvien vairāk izpaudās Latvijas pārākums cīņā zem groziem. Slovāki gan vēl laiciņu turēja līdzi rezultātā (pēc Bērziņa kļūdas nesportisko piezīmi nopelnīja Meiers, cenšoties apturēt ātro uzbrukumu, 24:22), taču pēc tam jau Latvija iekrāja pieklājģu pārsvaru (50:33), turklāt ceturtdaļas pašā izskaņā tālmetienu realizēja Mejeris.

Slovākijas izlasei otrā puslaika sākums padevās grūts, un punkti nāca ar lielām pūlēm. Latvija tikmēr bija panākusi jau 20 punktu pārsvaru, lieliski uzbruka no tālmetienu distances un kontrolēja notikumus zem groziem. Spēles atlikušajā laikā lielas šaubas par uzvarētāju vairs neradās, un Bagatska vadībā izlase novadīja maču līdz likumsakarīgai uzvarai ar 89:65.

Latvijas izlase šajā mačā realizēja 12 tālmetienus no izmestajiem 27 un savāca 43 atlēkušās bumbas, kamēr slovāki tika vien pie 26. Tiesa, tika pieļautas arī 20 kļūdas. Ar 13 punktiem rezultatīvākie bija Blūms un Janičenoks, taču vismaz trīs punktus guva katrs mūsu izlases spēlētājs.

Lai iegūtu pirmo vietu apakšgrupā, Latvijai pēdējā spēlē atliek nezaudēt Rumānijai ar vairāk nekā 23 punktu starpību, taču vieta finālturnīrā jau nodrošināta, jo, pat paliekot otrajā vietā, Latvijai noteikti būs labāka statistika nekā C grupas otrajai vietai - gan Vācijai, gan Austrijai jau ir pa diviem zaudējumiem.

Slovākija- Latvija 65:89 ( 16:20, 17:30, 19:22, 13:17)Latvija: Blūms 13, Janičenoks 13, Bertāns 11, Strēlnieks 9, Meiers 7, Šmits 7, Freimanis 6, Jakovičs 6, Mejeris 6, Zaķis 4, Bērziņš 4, Šķēle 3Slovākija: Sedmāks 23, Ziaks 15, Milosevičs 9, Kufa 9, Dorazils 4, Kozliks 4, Jass 2, Galata, Baldovskis, Mrviss, Biliks