20.09.2013. 13:48
Francijas basketbola izlases līderis Tonijs Pārkers pirms šovakar gaidāmā Eiropas čempionāta pusfināla intervijā "Eurobasket2013.com" ar lielu cieņu runāja par gaidāmo pretinieci Spāniju, kas triumfēja divos iepriekšējos finālturnīros.

"Starp mums un Spāniju ir lieliska sāncensība. Ar Pau Gazolu esam labi draugi, vienmēr apspriežam mūsu spēles. Spānija pret Franciju ir viena no tām sāncensībām, par kurām daudz runās pēc karjeras beigām. Vienmēr ar Pau jokoju, ka, ja mēs nebūtu no vienas paaudzes, man būtu daudz vairāk zelta medaļu," sacīja Tonijs Pārkers.

"Spānija pēdējos sešus gadus ir bijusi labākā komanda Eiropā. Ļoti cienām Spāniju - tā ir tur, kur vēlamies būt mēs," teica Pārkers. "Kopš spēlēju izlasē esam iekļuvuši četros vai piecos pusfinālos. Katru gadu esam piekļuvuši arvien tuvāk [titulam] - izcīnījām bronzu un sudrabu. Tagad man trūkst tikai pašas jaukākās medaļas."

"Spānijai ir četri saspēles vadītāji, un viņi var pret mani mainīties visas spēles garumā. Viņi tā darīja čempionātā pirms diviem gadiem un pēdējās olimpiskajās spēlēs. Tagad sagaidu to pašu. NBA pie tā esmu pieradis. Viņi vienmēr mēģina pret mani sūtīt daudz lielu aizsargu, lai nogurdinātu spēles laikā. Šis ir garš turnīrs - trīs nedēļas un daudz spēļu," Pārkers turpināja.

"Mēģināsim uzvarēt. Ceram, ka vienu dienu [Spānijas dominance] mainīsies un ka viss notiks pēc mūsu scenārija. Spānija ir ļoti laba komanda un bija labāka par mums gan 2009., gan 2011.gadā," sacīja Pārkers. "Šovakar nevar būt nekādu pārsteigumu, jo abas komandas ļoti labi pazīst viena otru. Spēli izšķirs tas, cik enerģiski darbosimies un cik labi spēlēsim."

Viens no spēlētājiem, kas centīsies apturēt Pārkeru, droši viens būs Rikijs Rubio: "Man patīk spēlēt pret viņu. Viņš ir izcils aizsargs, viņam ir lieliskas rokas. Kad spēlēju pret viņu NBA, tas ir izaicinājums. Man patīk viņa spēle. Viņš ir viens no perspektīvākajiem jaunajiem saspēles vadītājiem. Kad beigšu karjeru, viņš būs tas, kuram būs jārūpējas par Eiropas saspēles vadītājiem NBA."

"Spānijas mentalitāte sagatavoties lielajām spēlēm man atgādina "Spurs". Viņi vienkārši zina, kā ir jāuzvar. Tā ir uzmanība detaļām un tam, kas ir svarīgi, lai uzvarētu. Veidu, kā katrs [no viņiem] pieskarās bumbai, cik agresīvi un cik labi spēlē aizsardzībā, cenšos iemācīt jaunajiem puišiem savā komandā. Lai izskaidrotu viņiem, ka, ja vēlamies būt tikpat laba komanda Spānija, ir svarīga katra detaļa,," teica Pārkers.

"Man ir ļoti labas attiecības ar "Spurs". Man ir ļoti paveicies, ka man ir tāds ģenerālmenedžeris un treneris, kuri ļauj spēlēt izlasē. Viņi zina, cik ļoti mīlu spēlēt izlasē - Francijas labā spēlēju ar lielu lepnumu," sacīja trīskārtējais NBA čempions Pārkers, kuram pagājušajā sezonā gan nācās piekāpties finālsērijā. "Tāds ir basketbols, tāda ir dzīve. Tas sāpēs līdz pat nāvei. Man būs 95 gadi un miršu, bet vienalga - ak, sestā spēle... (smejas). Tā gadās. Zaudējums būs jāizmanto kā motivācija un šosezon jāatgriežas stiprākam."

Izmantotie resursi:EuroBasket 2013

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Spānija - Francija
11.40  23.00  Veic Betsafe likmi!
47% 0% 53%  
  Visas spēlesViļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties