10.07.2016. 17:51
Par pēdējo Riodežaneiro olimpisko spēļu basketbola turnīra dalībnieci kļuvusi Francijas valstsvienība, kas šodien Filipīnu galvaspilsētā Manilā notiekošā atlases turnīra finālā pārspēju Kanādu ar rezultātu 83:74, tādējādi liedzot kanādiešiem pēc 16 gadu pārtraukuma atgriezties olimpiādē.

Izšķirošā cīņa par vienīgo biļeti uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm iesākās ļoti augstā tempā, jau ceturtajā minūtē rezultāta tablo vēstījot 11:9 Kanādas labā. Atlētiskie ziemeļamerikāņi nebaidījās uzbrukt daudz un bieži no dažādām pozīcijām, un līdera lomu kārtējo reizi uzņēmās Korijs Džozefs, tomēr arī francūžiem netrūka ieroču uzbrukumā. Pirmās ceturtdaļas izskaņā Tomā Ertela precīzie grozi Francijai deva jau +7 (30:23), kas gan nebūt nesalauza kanādiešus, kuri otrajā periodā ievērojami uzlaboja sniegumu aizsardzībā, pirmā puslaika izskaņā panākot līdzsvaru 36:36.

Izvirzīties priekšā gan liedza stabilitātes trūkums uzbrukumā (otrās ceturtdaļas rezultāts 11:9), bet otrā laukuma galā Borisa Diāva trīspunktnieks ļāva francūžiem lielajā pārtraukumā doties ar +3 (39:36).

Trešajā ceturtdaļā ieskrieties mazpamazām sāka Tonijs Pārkers, kurš kaldināja 9:2 izrāvienu, pirmo reizi Francijai nodrošinot divciparu skaitļa pārsvaru (48:38). Gados jaunie kanādieši drīz vien atbildēja ar vairākām sekmīgām darbībām pretinieku laukuma pusē, un slidens pārsvars par labu francūžiem saglabājās līdz pat trešā perioda beigām, solot aizraujošu spēkošanos arī noslēdzošajā ceturksnī (56:51). Pēdējā spēles nogrieznī Kanādai ilgu laiku turēties līdzi palīdzēja rezultatīvais rezervists Melvins Edžims, kā arī Entonijs Benets. Gala vārds gan piederēja francūžu kapteinim Pārkeram, kurš mača galotnē izcēlās ar vairākiem svarīgiem groziem gan no spēles, gan soda līnijas, galu galā nodrošinot "Les Bleus" uzvaru visā turnīrā un vietu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Kanāda - Francija 74:83 (25:30, 11:9, 15:17, 23:27)Kanāda: Džozefs 20 (6 piesp., 7 kļ.), Edžims 19, Eniss 9, Tompsons 8 (7 atl.), Benets 7, T. Skrabs 5, F. Skrabs 2, Bērčs 2, Heslips 2Francija: Pārkers 26, De Kolo 22, Diāvs 9, Batums 7, Kaudī 5, Ertels 5, Loverņs 4, Dio 3, Želabals 2