22.06.2015. 16:32

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Atbalstu savām kandidatūrām jau meklē Bostona (ASV), Roma un Hamburga Vācijā. Uzskata, ka pretendentu loks varētu būt vēl plašāks, jo savas kandidatūras pieteikšanu apsver arī Azerbaidžānas galvaspilsēta Baku, kur pašlaik notiek pirmās Eiropas spēles. Pārdomās ir arī Kataras galvaspilsēta Doha.

Visiem pretendentiem jāpiesakās ne vēlāk kā līdz šī gada 15.septembrim. Lēmumu par 2024.gada olimpisko spēļu rīkotāju Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pieņems kongresā Limā 2017.gada 15.septembrī. 

Par potenciāliem favorītiem pretendentu cīņā uzskata Parīzi un Bostonu. ASV vasaras olimpiskās spēles nav notikušas kopš 1996.gada, savukārt Parīzē 2024.gads iezīmēs simtgadi kopš pēdējoreiz olimpiādi uzņēma Francijas galvaspilsēta. Tomēr SOK jaunie noteikumi, kas vērsti uz izmaksu samazināšanu, var vairot arī citu kandidātu izredzes.

Francijā rēķinās, ka olimpisko spēļu sarīkošana izmaksās apmēram sešus miljardus eiro un nozīmīgu finanšu ieguldījumu sniegs SOK. Savukārt SOK iepriekš uzsvēra, ka olimpiskās spēles rīkos tikai pilsētās, kur būs liels vietējo iedzīvotāju atbalsts. 

Nopietnas konsultācijas ar iedzīvotājiem solīja Parīzes mērs Annija Idalgo, septembrī referendums par olimpisko spēļu rīkošanu būs Hamburgā un līdzīgu soli plāno spert arī Bostonā. Savukārt Romā bažas raisīja potenciāli lielie olimpiskie celtniecības līgumi, kas varētu kļūt par politiskas spēles sastāvdaļu vai pat nonākt mafijas rokās.Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties