03.06.2016. 09:00
"French Open" tenisa turnīrā šodien pusfināli būs ne vien vīriešu turnīrā, kā tas tradicionāli pieņemts piektdienā, bet arī dāmu sacensībās.

Abi tenisisti turnīru sāka ar piecos setos uzvarētu maču 1. kārtā. Marejam tāda cīņa bija arī 2. kārtā un, neskaitot divus mačus pret servētājiem ar pieticīgu uzņemšanas spēli Ivo Karloviču un Džonu Isneru, skots nav spēlējis pārliecinoši. Problēmas izdevās atrisināt, pateicoties meistarībai, ar ko vien pret Vavrinku var izrādīties par maz. Skaidrs, ka Stens būs Mareja visspēcīgākais pretinieks turnīra pirmajās sešās spēlēs. Statistika ir Šveices tenisista pusē.

Vavrinka uzvarējis pēdējās trīs spēles pret Mareju, viņam pret Endiju ir perfekta 3-0 bilance uz māla seguma. Marejs arī ir zaudējis visus trīs iepriekšējos "French Open" pusfinālus, divreiz piekāpjoties Rafaelam Nadalam un vienreiz Džokovičam. Marejs šī gada turnīra laikā vairākos mačos darbojies pārāk pasīvi, kā rezultātā devis pretiniekiem pārliecību un iespējas uzvarēt geimos un setos. Pret Vavrinku pasīvs spēles plāns būs zaudējuma formula.

Džokovičs nokļuvis vairs tikai divu uzvaru attālumā no trūkstošā "French Open" titula. Viņam "Grand Slam" turnīros ir jau 26 uzvaras pēc kārtas, pēdējo zaudējumu piedzīvojot pērn finālā Parīzē pret Vavrinku. Pēc šī gada izlozes tika gaidīts Džokoviča pusfināls pret Rafaelu Nadalu. Tā spēle solītos būt par ranga līdera pirmo grūto pārbaudījumu turnīrā. Vai Tīms var Džokovičam radīt problēmas?

Austrietis viņam abus mačus zaudējis ar vienādu 3:6, 4:6 rezultātu. Tā bija gan 2014. gadā Šanhajā, gan šogad martā Maiami. Otrajā mačā Tīms dominēja un noteikti bija pelnījis vairāk nekā zaudējumu divos setos, taču ļoti slikti spēlēja lielos punktus – Dominiks spēja izmantot tikai vienu no 15 breika iespējām. Šodienas mačā liela nozīme var būt laikapstākļiem. Džokovičam grūtāk klātos uz "smaga" laukuma. Tādos apstākļos Tīms, kurš sit ļoti spēcīgi, var tikt garām Serbijas tenisista slavenajai aizsardzībai.

Viljamsai vakar bija milzu sarežģījumi pret mazo Jūliju Putincevu, kurai neizdevās noturēt seta un breika pārsvaru. Pret karjeras pirmo "Grand Slam" pusfinālu sasniegušo Bertensu vajadzētu būt vieglākai cīņai. Bertensa sakrājusi jau 12 uzvaras pēc kārtas, bet ir vairāk nogurusi, jo pirms "French Open" aizvadīja septiņus mačus Nirnbergā, kur uzvarēja no kvalifikācijas. Tāpat viņai dubultspēles gan Vācijā, gan arī tagad Francijā, kur bijušas gan krampju, gan kājas savainojuma problēmas. Kad Bertensa ar Viljamsu tikās pērn "US Open", viņai bija pat ļoti labas iespējas uzvarēt 1. setā, taču Kiki pie rezultāta 5:4 nespēja izservēt setu, bet vēlāk no 4:0 pārsvara ar kļūdām zaudēja taibreiku un visā mačā kapitulēja divos setos ar rezultātu 6:7(5), 3:6.

Viljamsas un Mugurusas fināls, kāds, starp citu, bija arī pērn Vimbldonā, būtu simbolisks. Proti, tagadējā ranga līdere un "French Open" čempione pret vienu no visreālākajām sava troņa pretendentēm. Mugurusai pusfinālā viegla pastaiga diez vai būs. Stousura uz māla spēlē savu labāko tenisu un pusfinālu Parīzē sasniegusi jau ceturto reizi. Viņai vienreiz izdevies tikt arī līdz finālam. Spēles ziņā vairāk variantu ir Mugurusai, kurai nav kādas izteiktas vājās vietas. Stousurai tas ir "backhand", kas gan šajā turnīrā nav bijis tik neuzticams kā vairumā citu sacensību. Austrālijas tenisiste uzvarēja abu vienīgajā iepriekšējā mačā, kas arī tika izspēlēts uz māla – 7:5, 3:6, 6:1 pirms diviem gadiem Madridē.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]