10.04.2014. 19:20

Rit 2.periods (3:1)

Jau mača pirmajās minūtēs noraidījumu izpelnījās Latvijas vārtsargs Ervīns Muštukovs, kurš sekojošajā mazākumā spēja glābt komandu no vārtu zaudējuma. Cīņas sākums samērā pilno Jiveskiles arēnas tribīņu priekšā aizritēja ar somu pārsvaru, kamēr Latvija centās atbildēt pretuzbrukumos. Vēl viens noraidījums mūsējiem perioda vidū, tiesnesim fiksējot skaitliskā sastāva pārkāpumu. Otrajā vairākumā pieredzējušais aizsargs Karalahti neizmantoja teicamu iespēju, metot garām tukšam Latvijas vārtu stūrim. Pretēji spēles raksturam, vārtus pirmie guva latvieši - pamatīga burzma vārtu priekšā un aizsargs Guntis Galviņš 16.minūtē ar vieglu uzmetienu pārspēja somu vārtsargu. Atlikušajās nepilnās piecās minūtēs Latvija tika pie vēl viena noraidījuma, kurā pirmo reizi pēc Tomi Huhtalas metiena kapitulēja arī Muštukovs - 1:1. Jau pirmajās 20 minūtēs pa Latvijas vārtiem somi izdarīja 20 metienus, bet mūsējie atbildēja ar diviem...

Otro periodu vārtos sāka Jānis Kalniņš, tādējādi debitējot valstsvienībā. Jau pēc spēlētas pusotras minūtēs viņš kapitulēja pēc somu debitanta Mihaela Keranena metiena. Šajā epizodē diezgan neveiksmīgi nospēlēja vai viss mūsējo piecinieks, ļaujot izlauzties līdz tukšiem vārtiem. Dažas minūtes vēlāk Īro Pakarinens ar metienu starp kājsargiem vēlreiz pārspēja Kalniņu, panākot jau divu ripu pārsvaru mājiniekiem.

Pārbaudes spēle hokejā. 2014.gada 10.aprīlis. Jiveskile, Somija.

Somija - Latvija 3:1 (1:1; 2:0; 0:0)

Vārti: 15:14 Galviņš (Upītis, Skvorcovs) 0:1; 18:37 Huhtala (Komarovs, vair.) 1:1; 21:29 Keranens (Hītonens) 2:1; 27:50 Pakarinens (Lahti, Martinens) 2:1;

Metieni: 20-2

Soda minūtes: 0-6

Vārtsargi: Ville Kolpanens - Ervīns Muštukovs (līdz 20:00, no 20:00 Jānis Kalniņš)

Somijas izlasei vēl nav pievienojusies virkne potenciālo dalībnieku no KHL un NHL klubiem, bet arī šajā sastāvā ir vairāki zināmi hokejisti - Leo Komarovs, Jere Karalahti, Peteri Virtanens, Veli Mati Savinainens un Tuomass Kīskinens.

Latvijas izlases sastāvā pirms spēlēm ar Somiju iekļauti pieci debitanti, bet labākie spēlētāji plāno pievienoties pēc šiem mačiem. Tāpat abos šīs nedēļas mačos atpūta tiks dota pieredzējušajam vārtsargam Edgaram Masaļskim un aizsargam Kristapam Sotniekam.

Līdz ar to iespēju debitēt izlasē guvuši Jānis Kalniņš, Jānis Jaks, Mārtiņš Gipters, Miks Lipsbergs un Edgars Kļaviņš.

Ja Agris Saviels aizvadīs abas spēles, otrais mačs Somijā viņam būs simtais Latvijas valstsvienībā, bet pieredzējušajam aizsargam Rodrigo Laviņam spēļu skaits Latvijas izlasē var izaugt līdz 217 un viņš var panākt rekordistu Aleksandru Ņiživiju.

Latvijas izlasi pašlaik vada Toms Kūlens, bet galvenais treneris Teds Nolans pievienosies pēc Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas beigām.

Kā zināms, oficiāli kļuvis zināms, ka Latvijas izlasei pasaules čempionātā dažādu iemeslu dēļ nepalīdzēs aizsargi Krišjānis Rēdlihs, Arvīds Reķis un Georgijs Pujacs, bet Miks Indrašis un Lauris Dārziņš cer paspēt laicīgi atveseļoties.

Tāpat salīdzinājumā ar tiem spēlētājiem, kas piedalījās Latvijai veiksmīgajās Soču olimpiskajās spēlēs, nespēlēs arī Sandis Ozoliņš un Herberts Vasiļjevs, bet skaidrība par vārtsargu Kristeru Gudļevski varētu būt pēc Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārās sezonas beigām. Tāpat nav izslēgts, ka pēc klubu sezonas uz Ziemeļameriku būs jādodas arī Ronaldam Ķēniņam, klubu sezonas beigas traumas dēļ izlaida Oskars Bārtulis un Mārtiņš Karsums, bet Ralfs Freibergs un Vitālijs Pavlovs šobrīd gaida lēmumus pēc pozitīvām dopinga analīzēm.

Pirms pasaules čempionāta Latvijai gaidāmas vēl sešas pārbaudes spēles - 18. un 19.aprīlī savās mājās būs jātiekas ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju, bet 25. un 26.aprīlī Rīgā gaidāma tikšanās ar Franciju.

Savukārt pēdējās pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta tiks aizvadītas Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, kad no 1. līdz 3.maijam Latvijas izlase piedalīsies trīs valstu pārbaudes turnīrā. Bez mājiniekiem slovākiem turnīrā piedalīsies vēl Norvēģijas valstsvienība.

Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25.maijam. Latvijas izlase tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.

Latvijas izlases kandidātu saraksts pārbaudes spēlēm Somijā:

vārtsargi: Ervīns Muštukovs ("Esbjerg", Dānija), Jānis Kalniņš ("Dunaujvarosi", Ungārija);aizsargi: Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Mārtiņš Porejs (visi - Rīgas "Dinamo"), Jānis Jaks ("Rīga"), Agris Saviels (Redovres "Mighty Bulls", Dānija), Guntis Galviņš (bez kluba), Maksims Širokovs (Martiņī "Red Ice", Šveice), Mārtiņš Gipters (Kārdifas "Devils", Anglija);

uzbrucēji: Aleksejs Širokovs (Martiņī "Red Ice", Šveice), Artūrs Kuzmenkovs, Andris Džeriņš, Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs, Juris Upītis, Māris Bičevskis (visi - Rīgas "Dinamo"), Edijs Brahmanis ("Gomeļ", Baltkrievija), Artūrs Ozoliņš (Penzas "Dizeļ, Krievija), Edgars Kļaviņš ("Troja-Ljungby", Zviedrija), Roberts Jekimovs (Tamperes "Ilves", Somija), Juris Štāls ("Poprad", Slovākija), Miks Lipsbergs (Joensū "Jokipojat", Somija).

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048