21.05.2015. 10:28

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Šogad tiek aicināts ikviens interesents apmeklēt šo pasākumu, just līdzi sportotājiem, kā arī pamēģināt grūst lodi no Londonas paraolimpisko spēļu čempiona Aigara Apiņa starta krēsla. Londonas Paralimpiskajās spēlēs Aigars Apinis triumfēja ar jaunu pasaules rekordu lodes grūšanas sacensībās, kļūstot par trīskārtēju čempionu. Viņš lodi aizgrūda 10,23 metrus tālu.

Sēdvolejbola spēlē piedalīsies arī Saeimas deputāti - Raimonds Bergmanis, Jānis Dombrava, Jānis Ruks un Aldis Adamovičs, spēlējot volejbolu sēdus, tāpat kā to dara paraolimpiskie sportisti.

"Esam gandarīti, ka Paraolimpiskā sporta diena gūst tik lielu atsaucību gan sportot gribētāju, gan līdzjutēju ziņā. Pērn šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 400 sportotāji no visas Latvijas - ikviena vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēki ar invaliditāti, startējot kādā sev tīkamākajā sporta veidā. Paraolimpiskā sporta diena sasaucas arī ar nākamajā gadā Riodežaneiro (Brazīlijā) notiekošajām vasaras olimpiskajām un paraolimpiskajām spēlēm, kurās Latviju pārstāvēs gan mūsu olimpieši, gan vismaz 13 paralimpieši. Pēc sportistu sasniegumiem potenciālo dalībnieku jau šodien ir vēl vairāk, ja vien izdotos gūt lielākas finanses viņu nokļūšanai un dalībai Riodežaneiro, tādēļ esam pateicīgi par jebkuru atbalstu," teic Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Andris Ulmanis.

Sacensības gan pieaugušo, gan jauniešu grupās notiks tādos komandas sporta veidos kā sēdvolejbolā, boče (spēle, kurā galvenais uzdevums ir aizripināt bumbiņu vistuvāk mērķa bumbai), ratiņbasketbola spēlē 3x3 un individuālajos sporta veidos - šautriņu mešanā, peldēšanā, pauerliftingā, novusā, galda tenisā, galda hokejā, mehāniskajā airēšanā uz ergometriem. Pulksten 16 sāksies Paraolimpiskās sporta dienas uzvarētāju apbalvošana. Sacensību organizatori parūpējušies, lai savlaicīgi pieteikušies dalībnieki saņemtu siltas pusdienas un T-kreklu ar sacensību simboliku.

Lai radītu veselīgu konkurenci sportistu starpā, kā sacensību dalībnieki pieaicināti arī vadošie paralimpisko sporta veidu sportisti, kuri arī varēs vairāk pastāstīt interesentiem par savu sporta veidu federāciju darbību.

Kā ziņots, banka ''Citadele'' 2012. gadā uzsāka līdz šim lielāko atbalsta programmu Latvijas paralimpiešiem un kustību "Tu esi. Tu vari.", lai veicinātu paraolimpiskā sporta attīstību Latvijā, sportam piesaistītu arvien jaunus cilvēkus, kam ir invaliditāte, un mainītu sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti un viņu iespējām.

Paraolimpiskā sporta dienu organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja sadarbībā ar banku ''Citadele'' un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties