21.05.2015. 14:37
Sestdien, 23. maijā, no pulksten 10.00 sporta centrā «Ķeizarmežs», Ezermalas ielā 30, Rīgā, notiks Paralimpiskā sporta diena. Tas ir ikgadējs notikums, uz kuru dodas cilvēki ar invaliditāti no visas Latvijas, lai kopā aktīvi pavadītu dienu un uzzinātu par iespējām sportot arī ikdienā. Šogad ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt šo pasākumu, just līdzi sportotājiem, kā arī pamēģināt grūst lodi no Aigara Apiņa starta krēsla.

Londonas Paralimpiskajās spēlēs Aigars Apinis triumfēja ar jaunu pasaules rekordu lodes grūšanas sacensībās, kļūstot par trīskārtēju čempionu. Viņš lodi aizgrūda 10,23 metrus tālu. Ikviens interesents ir aicināts sestdien pulksten 12:00 doties uz Paralimpiskā sporta dienu - tikties ar Aigaru Apini un pamēģināt grūst lodi kopā ar sportistu. Paralēli šajā laikā sēdvolejbola spēlē piedalīsies arī Saeimas deputāti – Raimonds Bergmanis, Jānis Dombrava, Jānis Ruks un Aldis Adamovičs, spēlējot volejbolu sēdus, tāpat kā to dara paralimpiskie sportisti.

Foto: Publicitātes

«Esam gandarīti, ka Paralimpiskā sporta diena gūst tik lielu atsaucību gan sportot gribētāju, gan līdzjutēju ziņā. Pērn šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 400 sportotāji no visas Latvijas - ikviena vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēki ar invaliditāti, startējot kādā sev tīkamākajā sporta veidā. Paralimpiskā sporta diena sasaucas arī ar nākamajā gadā Riodežaneiro, Brazīlijā notiekošajām vasaras Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm, kurās Latviju pārstāvēs gan mūsu olimpieši, gan vismaz 13 paralimpieši. Pēc sportistu sasniegumiem potenciālo dalībnieku jau šodien ir vēl vairāk, ja vien izdotos gūt lielākas finanses viņu nokļūšanai un dalībai Riodežaneiro, tādēļ esam pateicīgi par jebkuru atbalstu,» teic Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Andris Ulmanis.

Foto: Publicitātes

Sacensības gan pieaugušo, gan jauniešu grupās notiks tādos komandas sporta veidos kā sēdvolejbolā, boccia, ratiņbasketbola spēlē 3x3 un individuālajos sporta veidos – šautriņu mešanā, peldēšanā, pauerliftingā, novusā, galda tenisā, galda hokejā, mehāniskajā airēšanā uz ergometriem Concept. Pulksten 16.00 sāksies Paralimpiskās sporta dienas uzvarētāju apbalvošana, un katra sporta veida uzvarētājus apbalvos ar kausiem, pirmo trīs vietu ieguvējus sveiks ar sacensību medaļām, tāpat paredzētas pārsteiguma balvas. Sacensību organizatori parūpējušies, lai savlaicīgi pieteikušies dalībnieki saņemtu siltas pusdienas un T-kreklu ar sacensību simboliku.

Foto: Publicitātes

Lai radītu veselīgu konkurenci sportistu starpā, kā sacensību dalībnieki pieaicināti arī vadošie paralimpisko sporta veidu sportisti, kuri arī varēs vairāk pastāstīt interesentiem par savu sporta veidu federāciju darbību.Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties