06.01.2016. 08:01

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

"Pēc traumas bija ilgs laiks pārdomām, ko es vēlētos dzīvē darīt, un es nolēmu, ka  vēlos darīt tās lietas, kas man patīk un es mīlu," stāsta Ieva Melle. "Pirms tam es ar sportu praktiski vispār nenodarbojos. Doma bija iemācīties šaut ar ieroci, bet tā kā neatradu pieejamu vietu, kur to darīt, tad kaut kā pamazām uzdūros loka šaušanai  un izdomāju pamēģināt," saka Melle.

Tagag Ieva četras līdz piecas dienas nedēļā trīs stundas velta loka šaušanas treniņiem pavisam necilā ēkā Rīgā, Dunavas ielā. Te no jumta lietus laikā pil ūdens, telpa ir vēsa un mitra, Bet ļoti iespējams, ka tieši šajā brūkošajā ēkā tiek kaldināts ceļš uz medaļām.

Ieva atzīst, jātrenējas ir regulāri. "Ja nedēļu vai divas izlaiž, tad ir slikti. Tad ir jāpiestrādā kārtīgāk, lai formu atgūtu. Ir fizioterapijas un trenažieri un tādas lietas. Jo šaujot muskuļi tiek nodarbināti koncentrēti, visu laiku vienveidīgi, un ir jāpiestrādā arī pie pārējām muskuļu grupām," saka Ieva.

Vasarā treniņi notiekot ārā, svaigā gaisā. Tas ir daudz patīkamāk kā telpās ar tekošu jumtu.

Ieva jau tagad, piedaloties dažādās sacensībās, ir izpildījusi normatīvus un kvalificējusies paralimpiskajām spēlēm Riodežaneiro. "Biju priecīga, ka sacensības bija beigušās un ceļazīme ir kabatā. Bija prieks un gods," stāsta Ieva.

Šobrīd viņai iekšēji esot īpatnējas sajūtas, jo nezina, kā tas būs, piedalīties paralimpiskajās spēlēs.

Lai Ieva un citi mūsu sportisti sekmīgi varētu sagatavoties un startēt 2016. gada paralimpiskajās spēlēs, šobrīd pietrūkst aptuveni 40 tūkstoši eiro. Ziedot līdzekļus var, gan zvanot pa maksas tālruni 90006288, gan pārskaitot naudu ar bankas starpniecību. Visa informācija atrodama paralimpiskās komitejas mājaslapā.

 Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties