20.08.2014. 22:56
Šodien Velsas pilsētā Svonsī notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā startēja trīs Latvijas pārstāvji – lodes grūdēja Diāna Dadzīte un tāllēcējs Dmitrijs Silovs ieņēma vietu uzreiz aiz goda pjedestāla, bet sprinterim Edgaram Kļaviņam tikai 0.01 sekundes pietrūka līdz iekļūšanai finālā – viņam 9.vieta Eiropā.

Tāllēcējs Dmitrijs Silovs (trenere Ināra Aperāne) startēja medicīniskajā grupā T37. Viņa otrais mēģinājums netika ieskaitīts, trešajā un ceturtajā Silovs piezemējās pie pašas piecu metru robežas (4.98 m un 4.97 m), bet vēl trīs mēģinājumos mūsu paralimpietis aizlidoja tālāk par pieciem metriem – 5.03 m, 5.16 m un 5.24 m (piektajā mēģinājumā). Līdz bronzas medaļai Dmitrijam Silovam pietrūka 35 centimetri, par Eiropas čempionu ar rezultātu 5.71 m kļuva ukrainis Andrijs Onufrijenko, kurš krievu Vladislavu Barinovu pārspēja par tikai vienu (!) centimetru.

Lodes grūdēja Diāna Dadzīte (treneris Aldis Šūpulnieks), startējot apvienotajā medicīniskajā grupā F53/54/55, savu labāko rezultātu (6.59 m) sasniedza priekšpēdējā – piektajā mēģinājumā. Arī visi pārēji lodes raidījumi bija apmēram tajās pašās robežās (6.37 m, 6.38 m, 6.33 m, 6.54 m un 6.56 m). Līdz bronzas medaļai mūsu paralimpietei pietrūka 69 centimetru. Savā medicīniskajā grupā F55 Diānai būtu 2.vieta. Eiropas zeltu ar rezultātu 7.04 m izcīnīja krieviete Marija Bogačova (F54).

Sprinteris Edgars Kļaviņš (treneris Uldis Kurzemnieks), startējot medicīniskajā grupā T13, 100 m distancē savā priekšskrējienā ierindojās 4.vietā – 11.85 sekundes. Kā izrādījās, līdz iekļūšanai finālskrējienā viņam pietrūka neizsakāmi maz – tikai 0.01 sekundes. Par Eiropas čempionu kļuva bulgārs Radoslavs Zlatanovs, kurš 100 metrus noskrēja 11.22 sekundēs.

Rīt, 21.augustā, Eiropas čempionātā būs Latvijas paralimpiešu aktīvākā sacensību diena. Jau pulksten 9.20 uz starta diska mešanā būs Aigars Apinis, pulksten 11.05 200 metru skrējienā startēs Edgars Kļaviņš, pulksten 15.35 Diāna Dadzīte šķēpmešanā un pulksten 18.10 šajā pašā disciplīnā - Liene Gruzīte un Taiga Kantāne. Vīriešiem šķēpmešanā ceturtdien pulksten 16.05 cīnīsies Dmitrijs Silovs, bet pulksten 18.45 paredzēts Edgara Berga dalība lodes grūšanā. 22.augustā sacensības būs tikai vienam Latvijas paralimpietim – Edgaram Kļaviņam, kurš pulksten 17.58 piedalīsies 400 metru skrējienā. Latvijas sportistiem Eiropas čempionāts noslēgsies ar sacensībām sestdien, 23. augustā. Tad arī jau rīta pusē pulksten 9.45 uz startu diska mešanā dosies Taiga Kantāne un Ingrīda Priede.

Izmantotie resursi:lpkomiteja.lv

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230