28.06.2015. 08:40
Naktī uz svētdienu Čīlē notiekošā "Copa America" pēdējā ceturtdaļfinālā Paragvaja un Brazīlija spēlēja neizšķirti 1:1, bet pēcspēles sitienu sērijā paragvajieši svinēja panākumu ar 4:3, gluži kā pirms četriem gadiem izslēdzot brazīliešus no tālākas cīņas šajā turnīra fāzē.

Iepriekš pusfinālā vietu bija nodrošinājušas Čīle, Peru un Argentīna, bet pēdējā ceturtdaļfināla duelī naktī uz svētdienu tikās bez diskvalificētās superzvaigznes Neimāra palikusī Brazīlija un Paragvaja, kas pirms četriem gadiem palika otrajā vietā. Abas komandas ceturtdaļfinālā spēlēja arī 2011. gada turnīrā, un toreiz Paragvaja pēcspēles sitienus ar 2:0 apspēlēja brazīliešus.

Jau spēles 15. minūtē brazīliešu veterāns Robinju, kurš izlases kreklā aizvadīja savu 99. spēli, izvirzīja vadībā brazīliešus. Tie bija pirmie Neimāra aizvietotāja Robinju vārti izlases sastāvā kopš 2010. gada. Brazīlija, kurai piederēja pārsvars bumbas kontrolē, izveidoja vēl vienu momentu drīz pēc pirmo vārtu guvuma, taču tas palika neizmantots. Paragvaja kāpināja tempu otrajā puslaikā, līdz Tjagu Silva nospēlēja ar roku soda laukumā, dodot iespēju paragvajiešiem ar 11 metru sitienu izlīdzināt rezultātu. 72. minūtē tas arī notika - savu iespēju garām nelaida "Basel" uzbrucējs Derliss Gonzaless, panākot 1:1. Dažas minūtes vēlāk paragvajieši neizmantoja vēl vienu iespēju panākt vadību, un spēle noslēdzās neizšķirti.

Spēles laikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās un sekoja pēcspēles sitienu sērija. Tajā brazīliešiem izdevās gūt vārtus trijos no pieciem piegājieniem - Ribeiru un Košta savas iespējas neizmantoja. Savukārt paragvajiešiem vienīgais, kurš neiesita, bija Santa Kruzs, un Paragvaja svinēja panākumu ar 4:3, līdz ar to atkārtojot pirms četriem gadiem sasniegto un apspēlējot Brazīliju ceturtdaļfinālā.

Pusfinālā Paragvaja tiksies ar Argentīnu, kas pēcspēles sitienos pieveica Kolumbiju. Paragvaja pusfinālā tikusi vien ceturto reizi kopš 1979. gada, kad izcīnīja līdz šim pēdējo čempiontitulu. Pieckārtējā čempione Brazīlija ceturtdaļfinālā izstājās otro reizi pēc kārtas.